Menu

Dokąd pojechać, aby uniknąć tłumu turystów?

Dokąd pojechać, aby uniknąć tłumu turystów?
Bali, czyli Wyspa Bogów. (Fot. Getty Images)
Czasem warto zboczyć z utartych, turystycznych szlaków. Miejsca dalekie od tych polecanych przez przewodniki pozwalają nie tylko naprawdę odpocząć. Często okazuje się, że nie brakuje w nich atrakcji, o których wiedzą nieliczni.
Reklama

Do czołówki najpopularniejszych wakacyjnych kierunków należy Chorwacja. W połowie drogi między Splitem a Zadarem znajdziemy niezwykle urokliwe miasto Szybenik. To tętniące życiem artystycznym i kulturalnym miejsce. Jedną z najważniejszych atrakcji jest Katedra św. Jakuba znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Elba, miejsce zesłania Napoleona, to teraz wymarzone miejsce dla turystów. (Fot. Getty Images)

"Warto tu przyjechać tylko dla tej jednej budowli, renesansowego arcydzieła" - czytamy w przewodniku "National Geographic" po Chorwacji.

Na tym jednak atrakcje tego miasta się nie kończą. "Podczas letnich miesięcy w Szybeniku rozbrzmiewają tradycyjne dalmackie śpiewy, w sierpniu odbywają się warsztaty organowe. Miasto jest dogodnym punktem wypadowym do Parku Narodowego Krka" - przekonuje przewodnik po Chorwacji.

Szybenik to tętniące życiem artystycznym i kulturalnym miasto. (Fot. Getty Images)

Jeśli bardziej niż architektura kusi nas niezwykła kuchnia i odurzający zapach przypraw, warto skierować swoją uwagę w stronę Marrakeszu.

Jednak jeszcze lepszym wyborem może być Essaouira czyli As-Suwajra, nazywana również miastem niebieskich łodzi, które wpisują się w malowniczy krajobraz tego miejsca. Co ciekawe, to miasto upodobali sobie Jimi Hendrix, Maria Callas i Winston Churchill. Zwykło się mówić, że piosenka "Castles Made of Sand" Jimmiego Hendrixa powstała w As-Suwajrze, choć tak naprawdę utwór ten został napisany dwa lata przed wizytą muzyka w tym miejscu.

Niesłabnącą popularnością wśród turystów cieszy się Bali, która uwodzi rajskimi plażami, jest rajem dla miłośników sportów wodnych i uwodzi tych rozkochanych w naturze. Jednak Wyspa Bogów, jak zwykło się mawiać o Bali, nie jest pozbawiona również miejsc, w których rajskiego klimatu się nie uświadczy. Zatem jeśli zdecydujemy się obrać ten kierunek, warto dokonać selekcji i wybrać Bintan, indonezyjską wyspę w archipelagu Riau.

Bintan jest największą z ponad 3200 wysp należących do archipelagu. Leży ona około 40 km od Singapuru. Znajdziemy tu piękne plaże i bujne lasy deszczowe do trekkingu. Do odkrycia jest także tętniąca życiem stolica, Tanjung Pinang. Można także popłynąć łodzią do Senggarang, wioski rybackiej z domami na palach.

Ciekawym kierunkiem jest również Elba, miejsce zesłania Napoleona. Poza błogim lenistwem na jednej ze 150 plaż, można oddawać się długim spacerom po wyspie. Znajdą tu swój raj zarówno miłośnicy sportów wodnych, jak i amatorzy trekkingu. Warto odwiedzić Elbę w kwietniu i maju lub późnym latem.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.04.2020
GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

Sport


Reklama