Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Bono uważa, że Coldplay nie jest zespołem rockowym...

Bono uważa, że Coldplay nie jest zespołem rockowym...
Kto jak kto, ale Bono na pewno zna się na muzyce... (Fot. PAP/EPA)
W niedawnej audycji BBC poświęconej zespołowi Coldplay pośród zaproszonych gości znalazł się Bono. Lider U2 nie szczędził brytyjskiej formacji komplementów, choć wielu fanów zespołu mogło zaskoczyć pewne stwierdzenie Irlandczyka. Otóż wokalista nie uważa, by Coldplay był zespołem rockowym.
Reklama
Reklama

Omawiając fenomen brytyjskiej formacji i drogę do sukcesu, którą przebył ten zespół, lider U2 przypomniał słuchaczom jeden, z jego zdaniem, najlepszych przebojów Coldplay. Za taki bowiem uważa piosenkę "Clocks". Artysta przyznał, że gdy po raz pierwszy usłyszał ten utwór, po prostu przylgnął do niego.

"Czujesz to mocne uderzenie, a potem masz wrażenie, że to jest po prostu lepsze niż piosenka kogokolwiek innego w tej chwili" – stwierdził.

Podczas audycji "Music Uncovered: The Genius of Coldplay" Bono zdecydował się też na wyjaśnienie ważnej dla niego kwestii. Uświadomił słuchaczy, że definiujący się jako grupa rockowa Coldplay, w jego ocenie zespołem rockowym nie jest.

"Powinienem wspomnieć, że Coldplay nie jest zespołem rockowym. Mam nadzieję, że to oczywiste. Dzieje się tam coś o wiele bardziej interesującego, jak np. w przypadku Isley Brothers" – zauważył Bono. "Nie należy ich oceniać na podstawie zasad dotyczących rocka… Wściekłość to coś, co leży u podstaw większości formacji rockowych. Natomiast muzyka Coldplay ma inne źródło i myślę, że najlepiej ukazuje to właśnie piosenka Clocks" - dodał.

Komentarz piosenkarza wywołał dyskusję wśród melomanów. Ich uwagę szczególnie zwróciło porównanie muzyki Coldplay do tej zespołu Isley Brothers, w którego brzmieniach dało się wyczuć wpływy gospel, soulu, disco i bluesa.

To nie pierwszy raz, gdy Bono mógł podpaść fanom Coldplay... 15 lat temu nazwał Chrisa Martina genialnym kompozytorem, ale osobą o dysfunkcyjnym charakterze i całkowitym kretynem.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.05.2024
GBP 5.0113 złEUR 4.2699 złUSD 3.9394 złCHF 4.3072 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama