Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Benedict Cumberbatch nie mył się przez wiele dni...

Benedict Cumberbatch nie mył się przez wiele dni...
Ciekawe, ile wytrzymał bez mycia popularny brytyjski aktor... (Fot. PAP/EPA)
Do najnowszego filmu aktor przygotowywał się w wyjątkowy sposób...
Reklama
Reklama

Fani aktorskiego talentu Benedicta Cumberbatcha mogą podziwiać Brytyjczyka w najnowszej produkcji Netflixa. Gwiazdor "Wojny o prąd" i "Gry tajemnic" zagrał główną rolę w świetnie przyjętym dramacie "Psie pazury" w reżyserii Jane Campion, twórczyni kultowego "Fortepianu". Krytycy zachwycili się kreacją Cumberbatcha, wieszcząc mu drugą w karierze nominację do Oscara.

Serialowy Sherlock Holmes wcielił się w Phila Burbanka, ranczera z Montany, który nie potrafi zaakceptować nowej rodziny brata. Stojąc na straży tradycyjnego wzorca męskości, za wszelką cenę stara się uprzykrzyć życie bratowej i jej nastoletniemu synowi, którego uważa za zniewieściałego. Z biegiem czasu okazuje się, że pod maską brutalności kryje się samotność i zagubienie bohatera, który tłumi w sobie żal po stracie bliskiej osoby.

W rozmowie z "USA Today" Cumberbatch ujawnił, jak przygotowywał się do nowej roli. Aby możliwie jak najwiarygodniej sportretować kowboja o antypatycznym usposobieniu i - jak sam to określił - "niesamowicie zmysłowej, zwierzęcej naturze", aktor postanowił przeprowadzić osobliwy eksperyment. Przez wiele dni spędzonych na planie produkcji nie mył się, do czego początkowo zachęcała go sama reżyserka obrazu.

"Moja rodzina jeszcze wtedy nie przyjechała, a ja pomyślałem, że po prostu to zrobię. Po ich przyjeździe sprawa mocno się skomplikowała – zapraszali mnie na sushi lub spacer, a wokół mnie roztaczała się strefa zagrożenia biologicznego. To nie był dobry czas na przytulanie się do mnie lub robienie sobie ze mną selfie" – przyznał aktor. Choć ów mało higieniczny eksperyment nie trwał długo, Cumberbatch poprosił później pracowników działu garderoby o to, by nie prali jego kostiumów. "Od czasu do czasu spryskiwano je alkoholem, by nie zalęgły się w nich wszy" – ujawnił gwiazdor.

"Psie pazury" to ekranizacja głośnej książki Thomasa Savage’a, która na rynku wydawniczym ukazał się w 1967 roku. "Savage z niesamowitą wnikliwością bada słabości maczystowskiego wzorca męskości. Pokazuje, że zachowanie Phila wynika z ciężaru tajemnicy, którą musiał skrywać. Benedict posiada niezbędną charyzmę, a zarazem emocjonalną czułość, których wymagała ta postać" – stwierdziła Campion.

"To opowieść o mężczyźnie, który nigdy nie potrafił kochać ani przyjąć miłości. Choć jego zachowanie jest odrażające, wynika ze strachu i skrywanej bezbronności" – wyjaśnił z kolei Cumberbatch.

Film "Psie pazury" jest dostępny na Netfliksie od 1 grudnia. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.01.2022
GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama