Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Anonimowo łatwiej się hejtuje

Anonimowo łatwiej się hejtuje
Skąd bierze się fala internetowego hejtu? (Fot. Thinkstock)
Będąc anonimowym w sieci, mniej można bać się konsekwencji, a co za tym idzie - łatwiej wyrażać negatywne komentarze. Stąd taka popularność, taka fala hejtu - ocenia psycholog Magdalena Chorzewska.
Reklama

Dlaczego, kiedy kupimy bluzkę, która okazała się dobra jakościowo albo kiedy zjemy coś, co wybitnie nam smakowało, nie pochwalimy się tym w sieci, a kiedy bluzka rozejdzie się po trzech praniach, a kolacja zjedzona na mieście nam zaszkodziła śpieszymy z wyrażeniem negatywnej opinii? Jak przekonuje psycholog Magdalena Chorzewska, często jest to zasługa anonimowości w sieci, która ułatwia nam wyrażanie krytyki.

"Kiedyś nie było takiej łatwej dostępności do wyrażania opinii - mam na myśli przestrzeń publiczną. Dały nam to dopiero media społecznościowe. W związku z tym, często takie roszczeniowe osoby chętnie i w łatwy sposób mogą krytykować i to robią" - ocenia Chorzewska.

Psycholog zauważa, że zwłaszcza w dzisiejszych czasach dobrze jest ćwiczyć w sobie wdzięczność. "Dlaczego po smacznej kolacji po prostu nie doceniać kunsztu kucharza czy serwisu jaki mamy, bo kelnerka w restauracji nie jest służącą - ona tam pracuje i my możemy ją docenić napiwkiem albo chociażby dobrym słowem" - kwituje.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2018
GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

Sport


Reklama