Menu

Jak to jest z biurowymi romansami?

Jak to jest z biurowymi romansami?
Polacy mają dystans do biurowej miłości. (Fot. Getty Images)
Tuż przed walentynkami Polaków spytano, co sądzą o miłości i przyjaźni w pracy. O ile pozytywnie oceniają przyjaźń w firmie, o tyle jedynie nieliczni postrzegają biuro jako dobre miejsce na znalezienie drugiej połówki. Co więcej, nie uważamy, by obecność par korzystnie wpływała na atmosferę w firmie.
Reklama

Według statystyk Polacy zaliczają się do najdłużej pracujących narodów w Europie i na świecie. Codzienne spotkania ze współpracownikami, dzielenie podobnych problemów, sukcesów i porażek mogą sprzyjać nawiązywaniu głębszych relacji, nie tylko na gruncie zawodowym. Czy wolimy biurową przyjaźń czy kochanie?

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Pracuj.pl, 61 proc. Polaków postrzega przyjaźnie w pracy jako pozytywne zjawisko. Podobny jest procent osób uważających, że praca jest łatwiejsza, jeśli wykonują ją osoby pozostające w dobrych relacjach prywatnych (59 proc.) oraz że ta sytuacja poprawia atmosferę w zespole (61 proc.).

O ile nowa przyjaźń jest mile widziana, o tyle Polacy mają dystans do biurowej miłości. Tylko 28 proc. respondentów uważa, że biuro to odpowiednia przestrzeń, by znaleźć przyszłego partnera lub partnerkę. Poza tym, jeden na pięciu badanych jest przekonany o tym, że obecność par w zespole poprawia atmosferę. I tylko co czwarty badany twierdzi, że osoby pozostające w związku lepiej wykonują swoje obowiązki służbowe, jeśli są współpracownikami.

Wyniki badania na temat miłości są zastanawiające, zwłaszcza w kontekście opinii naukowców czy psychologów. Według niektórych z nich Polacy coraz częściej znajdują partnerów właśnie w pracy.

Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
    15 lutego 2020, 10:30

    Przypomnial mi sie taki cytat: "Gdzie sie mieszka i pracuje tam sie ch...em nie wojuje"

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 26.01.2021
GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

Sport


Sport

Reklama