Menu

Zaprojektowano nową, elektryczną wersję Fiata 126

Zaprojektowano nową, elektryczną wersję Fiata 126
Ach, co to był za samochód! Klasyk po prostu... (Fot. Getty Images)
Włoskie studio projektowe zaprezentowało nową, elektryczną wersję 'Malucha'. Z wyglądu niewiele różni się od najpopularniejszego samochodu PRL. Silnik też ma z tyłu i napęd na tylną oś. W użytkowaniu jest jednak zupełnie inny. Przede wszystkim nie ma złego wpływu na środowisko.
Reklama

Konstruktorzy z pracowni MA-DE wprowadzili klasyczny model Fiata 126 w XXI wiek. Model zasilany silnikiem elektrycznym nazwali "Vision". Fiat 126 został po raz pierwszy zaprezentowany w 1972 roku na targach motoryzacyjnych w Turynie, jako zamiennik Fiata 500. Ten następca był czteroosobowym samochodem miejskim z silnikiem umieszczonym w tyle. Produkowano go do 2000 roku. W sumie powstało 4,7 milionów egzemplarzy.

W jego nowej, elektrycznej wersji zachowano charakterystyczną formę, nieco ją tylko łagodząc obłościami. Bardziej ścięty tył i większe felgi dodają miejskiemu samochodzikowi drapieżności.

Studio zaznacza, że poprzedni, spalinowy model, był jednym z najbardziej udanych w historii włoskiej motoryzacji. Dlatego, skoro skutecznie wskrzeszono Fiata 500, czas na drugie życie dla "Fiacika".

Komentarze
  • Hey
    16 października, 14:59

    Zawsze jak widze Fiata 126p to usmiech na twarzy sie pojawia.
    Wspomnienia wracaja.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.10.2020
GBP 5.077 złEUR 4.588 złUSD 3.873 złCHF 4.271 zł

Sport


Sport

Reklama