Menu

YouTube usunął dwa kanały R. Kelly’ego

YouTube usunął dwa kanały R. Kelly’ego
Słynny raper prawdopodobnie może zapomnieć o dalszej karierze w branży muzycznej. (Fot. Getty Images)
Platforma YouTube odcina się od piosenkarza i producenta R. Kelly’ego, który został uznany winnym handlu kobietami w celach seksualnych. W oświadczeniu opublikowanym na łamach Agencji Reutera platforma poinformowała, że usunęła dwa należące do muzyka kanały, RKellyTV i RKellyVevo.
Reklama

Pod koniec września decyzją ławy przysięgłych R. Kelly, został uznany winnym handlu kobietami i prowadzenia zorganizowanej działalności przestępczej. Prokuratorzy oskarżali piosenkarza o wykorzystywanie swojej sławy i pozycji do werbowania kobiet i nieletnich dziewczyn i wykorzystywania ich seksualnie. O wysokości kary – piosenkarzowi grozi od 10 lat do kary dożywocia - nowojorski sąd zdecyduje w maju, do tego czasu autor hitu "I believe I can fly" pozostanie w więzieniu.

W obliczu skazującego wyroku, YouTube zdecydował się na usunięcie dwóch istniejących na platformie kanałów R. Kelly’ego, RKellyTV i RKellyVevo, choć, jak poinformowała platforma katalog jego utworów udostępniany przez innych użytkowników wciąż będzie dostępny. "Zamknęliśmy dwa kanały powiązane z R. Kellym zgodnie z naszymi wytycznymi dotyczącymi odpowiedzialności twórcy" – powiedział Reuterowi rzecznik YouTube. W oświadczeniu zapewniono również, że piosenkarz nie będzie już mógł tworzyć ani posiadać żadnego innego kanału na YouTube.

Przeciwnicy piosenkarza domagają się również, aby jego utwory zostały usunięte z innych platform streamingowych jak Spotify czy Apple Music. Taki apel w 2017 roku wystosowały m.in. założycielki kampanii MuteRKelly.

Jak donosi BBC rozprawa, która odbyła się w nowojorskim sądzie federalnym nie jest ostatnią. Muzyka czeka odrębny proces w Chicago, który dotyczy zarzutów o pornografię dziecięcą, a także zarzuty o wykorzystywanie seksualne postawione mu przez śledczych w Illinois i Minnesocie.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.10.2021
GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama