Menu

Wybierzmy razem najlepszą książkę 2019 roku!

Wybierzmy razem najlepszą książkę 2019 roku!
Jakie książki cieszyły się największą popularnością w ubiegłym roku? (Fot. Getty Images)
Michelle Obama czy Edward Snowden? Houellebecq czy Malcolm XD? Andrzej Sapkowski czy Olga Tokarczuk? Już po raz piąty użytkownicy serwisu lubimczytac.pl wybierają najciekawsze książki ubiegłego roku. To największy w Polsce plebiscyt literacki, w którym decyzja należy do czytelników. W tej edycji oddali oni już ponad 200 tys. głosów.
Reklama

W tym roku tytuły nominowane są w 12 kategoriach, a dodatkowo internauci wybierają Literackie Wydarzenie Roku 2019 – specjalną nagrodę Allegro, które jest współorganizatorem plebiscytu. Laureatów poznamy w czasie finałowej gali w Starym Browarze.

Wśród nominowanych w plebiscycie autorów znajdują się najpopularniejsi w Polsce pisarze, których wydane w 2019 roku książki były wysoko oceniane przez czytelników. I tak wśród rodzimych twórców nie mogło zabraknąć Katarzyny Grocholi, Remigiusza Mroza  czy Jakuba Małeckiego. Natomiast wśród zagranicznych: J.K. Rowling, Michela Houellebecqa, Jo Nesbo czy Stephena Kinga.

Wymienieni już Michelle Obama i Edward Snowden rywalizują w kategorii "Autobiografie, biografie, wspomnienia", Michel Houellebecq i Malcolm XD walczą o wygraną w kategorii "Literatura piękna", a sukcesy Olgi Tokarczuk i Andrzeja Sapkowskiego nominowano w kategorii "Literackie Wydarzenie Roku". Łącznie nominowanych jest aż 230 tytułów w 12 kategoriach, w tym 96 pisarzy polskich. 

Polacy chętnie czytają książki. (Fot. Getty Images)

Głosowanie trwa do końca lutego na oficjalnej stronie wydarzenia, a na głosujących czekają kody Allegro Smart. 

"Dzięki zaangażowaniu użytkowników lubimyczytać.pl, którzy wystawili książkom już przeszło 21 milionów ocen, możemy śledzić literackie trendy i wyróżnić najchętniej czytane książki. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Wspólnie z naszymi partnerami nadajemy plebiscytowi nowy wymiar. Głos pozostaje w rękach internautów, a w ich imieniu wręczymy statuetki zwycięzcom na niezwykłej, literackiej gali finałowej w Starym Browarze. Dodatkowo przygotowaliśmy dla wszystkich głosujących liczne niespodzianki, które łączą świat pisarzy, wydawców i czytelników” - informuje Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl. 

W tym roku po raz pierwszy plebiscyt organizowany jest we współpracy z Allegro – jedną z największych internetowych księgarni w Polsce. Tylko w ubiegłym roku Polacy kupili tam prawie 11 milionów książek.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone podczas oficjalnej gali 6 marca w Starym Browarze w Poznaniu  - współczesnym centrum handlowym, które jest równocześnie autentycznym centrum kultury i edukacji. Wydarzenie jest jednym z elementów "Weekendu z książką” - w Starym Browarze 7 marca odbędą się spotkania autorskie, a 8 marca wielka wymiana książek.

To kolejna edycja plebiscytu na najlepszą książkę. (Fot. lubimyczytac.pl)

 “Możliwość spotkania z literackimi idolami, dyskusji o książkowych hitach ostatniego roku i uzupełnienia domowej biblioteczki to święto dla każdego entuzjasty literatury. Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć tak ważne wydarzenie, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa” - poinformowała Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru.

Serwis lubimyczytać.pl powstał w 2011 roku i stał się liderem na rynku polskich serwisów o książkach. Miesięcznie portal odwiedza przeszło 3,2 mln unikalnych użytkowników, którzy napisali 2 mln opinii. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 30.03.2020
GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

Sport


Reklama