Menu

Wokalista i lider zespołu Guns N’Roses sprzedaje koszulki obrażające Donalda Tru

Wokalista i lider zespołu Guns N’Roses sprzedaje koszulki obrażające Donalda Tru
Czy wiecie, że babcia wokalisty grupy pochodziła z Polski?... (Fot. PAP/EPA)
Axl Rose jest cięty na Donalda Trumpa od początku jego kadencji, choć rzadko daje temu upust w mediach społecznościowych. Na pewno obecny prezydent USA podpadł mu dwa razy. W obu przypadkach ma to związek z muzyką.
Reklama

Historia konfliktu sięga 2018 r., gdy Rose zauważył, że Donald Trump wykorzystuje utwory G'N’R do oprawy muzycznej swoich wieców. Wówczas w oświadczeniu na Twitterze, wokalista oświadczył, że zespół stanowczo sprzeciwia się nieuprawnionemu wykorzystaniu muzyki podczas wydarzeń politycznych. A na pewno na wiecach Trumpa lub imprezach z nim związanych.

Teraz, po ponad roku od tamtej sprawy, zdenerwował się jeszcze bardziej. Poszło o to, że prezydent USA odwiedził fabrykę w Arizonie, produkującą maseczki ochronne N95, a sam w czasie wizyty maseczki nie założył. Do tego znów poszło o muzykę. W tle tego wydarzenia słychać było słynny "bondowski" temat "Live And Let Die" ("Żyj i pozwól umrzeć") w wykonaniu Guns N’Roses.

W tej sytuacji Rose ogłosił, że zespół stworzy koszulkę z napisem: "Live N ’Let Die With Covid 45" ("Żyj i pozwól umrzeć z COVID 45, przy czym liczba ta oznacza 45. prezydenta USA, którym jest właśnie Trump). T-shirt będzie dostępny od 10 czerwca, ale można go już zamówić w przedsprzedaży za 25 dol. Przy czym cały zysk zasili fundację MusiCares, która wspiera materialnie pracowników branży muzycznej w sytuacjach kryzysowych. Wzór koszulki można zobaczyć na twitterowej stronie G'N’R (tam też przekierowanie do sklepu). 

Komentarze
  • Ewa
    23 maja 2020, 08:26

    AXL jest jak zwykle do przodu, wiadomo - to Wodnik, nienawidzi hipokryzji, zaklamania, konserwy i prezydenta, ktory to uosabia. Za to kocham G'n'R - trzymajcie tak dalej !

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.01.2021
GBP 5.100 złEUR 4.547 złUSD 3.770 złCHF 4.229 zł

Sport


Sport

Reklama