Menu

Wirtualna przymierzalnia podpowie, czy ubranie nam pasuje

Wirtualna przymierzalnia podpowie, czy ubranie nam pasuje
Ubranie będzie dopasowywane do nas indywidualnie i automatycznie. (Fot. Getty Images)
Szukanie odpowiedniego rozmiaru, kolejki i tłok w przymierzalniach, mnóstwo czasu i nerwów przy zwracaniu źle dobranych ubrań - w startupie MatchUp wiedzą, że modowe zakupy dla wielu ludzi są udręką. Dlatego wymyślili aplikację do przymierzania ubrań.
Reklama

Zwykle, gdy znajdziemy ciuch, który nam się podoba, najpierw sprawdzamy jego rozmiar na metce. Ale z doświadczenia wiemy, że firmy odzieżowe podchodzą do rozmiarówek dość swobodnie. Rozmar "L" jednej marki nie jest równy rozmiarowi "L" innego producenta.

"A co by było, gdybyśmy ten proces odwrócili? Gdyby to ubranie byłyby dopasowywane do nas, indywidualnie i automatycznie. I żebyśmy mogli bez wchodzenia do przebieralni z ogromną ilością rzeczy, za pomocą smartfonu, obejrzeć się w wybranej kreacji?" - takie pytania zadali sobie pytanie założyciele startupu MatchUp. I stworzyli aplikację, która takie wirtualne przymiarki umożliwia.

Firmy odzieżowe podchodzą do rozmiarówek dość swobodnie. (Fot. Getty Images)

Teraz potrzebne jest upowszechnienie unikalnych etykiet, które producenci powinni dołączać do ubrań, żeby aplikacja mogła je "przeczytać" i dopasować strój do sylwetki użytkownika aplikacji. Albo osoby, której chce on sprawić prezent i posiada jej profil. Takimi profilami można się będzie wymieniać w sieci społecznościowej, co pewnie przy okazji zmniejszy odsetek nietrafionych prezentów.

Przed świętami jeszcze z aplikacji nie skorzystamy, ale jest szansa, że będzie można jej używać wiosną. Ma się pojawić na platformach Google Play i App Store.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.02.2020
GBP 5.127 złEUR 4.271 złUSD 3.945 złCHF 4.022 zł

Sport


Reklama