Menu

Wierny pies czekał na swojego właściciela trzy miesiące pod szpitalem...

Wierny pies czekał na swojego właściciela trzy miesiące pod szpitalem...
Czy jest jakiekolwiek inne stworzenie, które byłoby tak wierne jak nasi czworonożni przyjaciele?... (Fot. Getty Images)
Siedmioletni kundelek o imieniu Xiao Bao trafił do szpitala w Wuhan w lutym, towarzysząc swojemu choremu na koronawirusa właścicielowi. Jego pan - emeryt zmarł po pięciu dniach. Ale pies czekał na niego tam przez ponad trzy miesiące.
Reklama

Mimo że psa wywożono daleko od szpitala, on i tak wracał do placówki, gdzie po raz ostatni widział swojego pana. Przeżył dzięki temu, że był dokarmiany przez pracowników szpitala. Gdy w Wuhan zostały zniesione obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, zwierzęciem zaopiekowała się sklepikarka z supermarketu znajdującego się w szpitalu. To ona nadała mu imię Xiao Bao, czyli Mały Skarb.

Pojawiły się jednak skargi na psa wałęsającego się po korytarzach. Xiao Bao został więc zabrany do Stowarzyszenia Ochrony Małych Zwierząt Wuhan. Teraz trwają poszukiwania nowego domu dla kundelka - prowadzone są rozmowy z osobami, które chciałyby go adoptować.

Historia Xiao Bao przypomina losy Hachiko, psa rasy akita, który nieprzerwanie przez 10 lat czekał przy dworcu w Tokio na swojego nieżyjącego pana. Wcześniej odprowadzał go tam do pracy, a wieczorem stamtąd odbierał. Pełni podziwu dla jego lojalności i oddania, mieszkańcy Tokio postawili na jego cześć pomnik. Psa upamiętniono też w książkach i filmach.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.07.2020
GBP 4.945 złEUR 4.470 złUSD 3.959 złCHF 4.202 zł

Sport


Sport

Reklama