Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

W sercu pustyni Arabii Saudyjskiej powstaje luksusowy ośrodek wypoczynkowy

W sercu pustyni Arabii Saudyjskiej powstaje luksusowy ośrodek wypoczynkowy
Resort robi wrażenie! (Fot. Twitter/@AzeezLazez)
W sercu pustyni Arabii Saudyjskiej powstaje lukusowy ekologiczny ośrodek wypoczynkowy
Reklama
Reklama

Azulik AlUla Resort, który ma zostać uruchomiony w 2027 r., z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom "Diuny" w reżyserii Denisa Villeneuve’a oraz filmu "Indiana Jones i ostatnie krucjaty" Stevena Spielberga.

Zaprojektowany w harmonii ze środowiskiem naturalnym i zgodny z Kartą Zrównoważonego Rozwoju ośrodek określany jest mianem ekoluksusowego hotelu. Będzie się składał z 76 pawilonów usytuowanych na piaskowych wydmach i kopcach u podnóża oszałamiających formacji skalnych poprzecinanych kanionami. Lokalizacja to: Nabataean Horizon, dystrykt AlUli, niedaleko starożytnej doliny Wadi AlFann.

Jak informują saudyjskie media (w tym internetowy serwis telewizji Al-Arabijja), można tam będzie poruszać się jedynie pojazdami elektrycznymi lub konno czy na wielbłądach. Do największych atrakcji należy zaś kontemplowanie okolicznych starożytnych inskrypcji, sztuki naskalnej i wizyty w starożytnym mieście-oazie AlUla.

AlUla niegdyś była ważną osadą na szlaku pielgrzymkowym z Damaszku do Mekki. Dwa lata temu została ponownie otwarte dla ruchu turystycznego. Podróżni mogą tu wędrować po labiryntach przejść pomiędzy oryginalnymi budynkami z kamienia i cegły mułowej oraz odwiedzić zamek AlUla, który pochodzi z X wieku.

Za projekt powstającego w tej okolicy ośrodka odpowiada meksykańska firma Roth Architecture. Inspirowany jest on naturalnymi ekosystemami i wysokimi klifami z piaskowca, a przy tym zostanie zbudowany przy użyciu lokalnych i naturalnych materiałów.

Wykorzysta również naturalny system istniejących dróg wodnych do nawadniania i ochrony przed powodziami. Krótko mówiąc, nowa oaza luksusu ma funkcjonować z wyjątkowym poszanowaniem naturalnego środowiska.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.06.2023
GBP 5.2031 złEUR 4.4851 złUSD 4.1933 złCHF 4.6041 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama