Menu

Turyści w Amsterdamie będą mieli zakaz kupowania marihuany

Turyści w Amsterdamie będą mieli zakaz kupowania marihuany
Amsterdam już nie będzie tak otwarty dla turystów jak kiedyś?... (Fot. Getty Images)
Amsterdam ma wiele do zaoferowania odwiedzającym - ocząwszy od ciekawej architektury i fantastycznych restauracji, a na tętniącej życiem scenie kulturalnej skończywszy. Oferuje również wiele uciech dla miłośników innych rozrywek, chociażby swobodne korzystanie z tzw. coffee shops, w których można kupić marihuanę. Jednak już niedługo...
Reklama

Możliwość korzystania z tzw. coffee shops, lokali, które oferują konopie indyjskie bez wątpienia jest jednym z czynników, który zachęca turystów do odwiedzania Amsterdamu. Tylko w 2018 roku miasto odwiedziło 19 milionów ludzi.

W zeszłym roku burmistrz Femke Halsema zleciła ankietę wśród odwiedzających, która zawierała pytania dotyczące ich stosunku do kawiarni serwujących marihuanę. Badania wykazały, że 57 proc. obcokrajowców odwiedzających Amsterdam twierdzi, że wizyta w kawiarni jest "bardzo ważnym powodem" ich wizyty. Na pytanie, czy wróciliby, gdyby nie mogli wejść do tych lokali, 34 proc. turystów z zagranicy odpowiedziało, że nie mają pewności, a 11 proc. - że nie.

"Amsterdam jest miastem otwartym i chcemy przyciągać turystów, ale chcielibyśmy, aby przyjeżdżali ze względu na jego bogactwo, piękno i instytucje kulturalne" - stwierdziła Halsema. "Problem w tym, że (turystów) jest po prostu za dużo" - dodała. Wyniki badań wywołały dyskusję na temat ograniczenia turystom dostępu do kawiarni.

W oficjalnym liście burmistrz Halsema zaproponowała wprowadzenie "kryterium rezydenta", które zezwala tylko miejscowym na korzystanie z kawiarni, zmniejszając w ten sposób atrakcyjność marihuany dla turystów i ułatwiając zarządzanie turystyką w mieście. Oczekuje się, że nowe wytyczne wejdą w życie w przyszłym roku.

Komentarze
  • Leon Zawodowiec
    16 stycznia, 10:13

    Nie wierze że to przejdzie. Może chodzi o to żeby pryjechać przed zmianami:)

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.02.2021
GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama