Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tina Turner i jej mąż kupili w Szwajcarii stuletnią rezydencję wartą 305 mln zł!

Tina Turner i jej mąż kupili w Szwajcarii stuletnią rezydencję wartą 305 mln zł!
Gwiazda od lat mieszka w Szwajcarii. (Fot. PAP/EPA)
82-letnia gwiazda estrady, która od 1994 r. mieszka w Szwajcarii, wraz z mężem nabyła dom nad Jeziorem Zuryskim. Podobno wartość transakcji opiewa na 70 mln franków szwajcarskich, czyli 305 mln złotych.
Reklama
Reklama

Mąż Tiny Turner, niemiecki producent muzyczny i aktor Erwin Bach, poinformował na łamach biznesowego tygodnika "Handelszeitung", że we wrześniu stali się właścicielami stuletniej rezydencji w wiosce Staefa, nad Jeziorem Zuryskim.

Posiadłość ma 24 tys. m kw. Na jej terenie jest dziesięć zabytkowych budynków, staw, strumień, basen i przystań dla łodzi nad Jeziorem Zuryskim. "Handelszeitung" szacuje, że dom kosztował około 70 mln franków szwajcarskich (303 mln złotych).

Bach stwierdził, że ten zakup był logicznym krokiem, gdyż oboje mają teraz obywatelstwo szwajcarskie i "czują się bardzo dobrze w Szwajcarii". Poza tym, ze względu na pandemię, stronią od podróży.

Szwajcarskie media donoszą, że sąsiadem Tiny Turner będzie m.in. słynny tenisista Roger Federer, który mieszka po drugiej stronie jeziora, kilka kilometrów dalej.

Piosenkarka wyszła za mąż za Bacha w 2013 r. po wielu latach wspólnego życia. I to on był dawcą nerki, której wszczepienie przeszła w 2017 roku.

Wcześniej wynajmowali inny dom nad Jeziorem Zuryskim, w miejscowości Kuesnacht, oddalonej od ich nowego gniazdka o 20 km. 

Komentarze
  • Nienasyceni
    23 stycznia, 07:29

    Jeszcze mało na stare lata , szkoda słów

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.05.2022
GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama