Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Taylor Swift na szczycie zestawienia najlepiej sprzedających się artystów

Taylor Swift na szczycie zestawienia najlepiej sprzedających się artystów
Tegoroczne wyróżnienie będzie czwartym, które Taylor Swift zdobyła w 11-letniej historii tej nagrody. (Fot. PAP/EPA)
34-letnia piosenkarka została uznana przez International Federation of the Phonographic Industry (IFPI, Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego) najlepiej sprzedającą się artystką roku 2023. Nagroda przyznawana jest na podstawie danych sumujących m.in. światową sprzedaż albumów czy pobrania utworów.
Reklama
Reklama

Taylor Swift jest rekordzistką pod względem liczby triumfów w zestawieniu International Federation of the Phonographic Industry. W tym roku wyścigu o tytuł najlepiej sprzedającego się artysty Amerykanka wyprzedziła m.in. K-popowe formacje Seventeen i Stray Kids, które także znalazły się na podium.

"Jesteśmy niezmiernie dumni, że po raz czwarty możemy przyznać nagrodę IFPI Global Recording Artist of the Year Taylor Swift, ponieważ wciąż na nowo definiuje znaczenie globalnego sukcesu. To wyjątkowy talent, a jej zaangażowanie w rzemiosło i oddanie fanom naprawdę jest fenomenalne" - wyjaśnił w komunikacie cytowanym przez magazyn "Billboard" Lewis Morrison, dyrektor ds. list przebojów i certyfikatów w IFPI.

W pierwszej dziesiątce rankingu, poza podium, znaleźli się Drake, The Weeknd, Morgan Wallen, Tomorrow X Together, NewJeans, Bad Bunny i Lana Del Rey.

Do ogromnej popularności Swift w roku 2023 r. przyczyniła sie jej trasa koncertowa "The Eras Tour" (w ramach tego tournee 1, 2 i 3 sierpnia wystąpi w Warszawie), jak także sukces albumu "Midnights".

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.04.2024
GBP 5.0615 złEUR 4.3316 złUSD 4.0688 złCHF 4.4787 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama