Menu

TYLKO DLA DZIECI! Konkurs Literacko-Plastyczny o Kryształowe Pióro

TYLKO DLA DZIECI! Konkurs Literacko-Plastyczny o Kryształowe Pióro
Portal Londynek.net jest patronem medialnym konkursu, do udziału w którym serdecznie zapraszamy!
Rusza I edycja Międzynarodowego Konkursu Literacko-Plastycznego Harper i zagubiona wiedza, w którym głównymi nagrodami są Kryształowe Pióra oraz publikacja prac 15 finalistów w specjalnym, ilustrowanym wydaniu książki autorstwa Kingi Langley.

Reklama

Konkurs jest skierowany do dzieci w wieku 6–14 lat mieszkających w Polsce oraz za granicą. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie rodzimej literatury wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyku czytania, rozwój wyobraźni i umiejętności artystycznych oraz wprowadzanie młodego czytelnika w świat wartości moralnych i ich zastosowania w codziennym życiu.

Dzięki organizacji konkursu plastycznego, opartego na wartościowej literaturze z gatunku fantasy, organizatorzy chcą zachęcić dzieci do obcowania ze sztuką, która nieprawdopodobnie wpływa na rozwój inteligencji. Neurobiolodzy wykazali, że uprawianie sztuki aktywuje uwagę poznawczą, która odgrywa istotną rolę w codziennym życiu. Jest ona szczególnie istotna w rozwoju dziecka, wpływając na kontrolę myśli, uczuć i zachowania, a tym samym na jego rozwój i edukację.

Prace konkursowe będą oceniać światowej sławy portrecistka Barbara Kaczmarowska-Hamilton (Wielka Brytania), Justyna Kisielewicz, malarka młodego pokolenia (Stany Zjednoczone), Matylda Konecka, polska ilustratorka (Wielka Brytania), Beata Drzazga, właścicielka BetaMed S.A. największej firmy medycznej w Polsce, oraz Ryszard Matecki, artysta i dyrektor Muzeum Regionalnego w Cedyni.

Prace zgłoszone do konkursu będą podlegać ocenie w trzech kategoriach wiekowych: 6–8 lat, 9–11 lat i 12–14 lat. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają statuetki Kryształowe Pióro, a 15 finalistów (po pięciu z każdej kategorii) otrzyma nagrody rzeczowe, książki, dyplomy oraz publikację swojej pracy w specjalnym, ilustrowanym wydaniu książki "Harper i zagubiona wiedza" autorstwa Kingi Langley.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

1.      Należy przeczytać książkę "Harper i zagubiona wiedza" lub wysłuchać darmowych fragmentów audiobooka dostępnych na stronie www.harperpolska.com w zakładce Konkurs.

2.      Wybrać ulubiony fragment powieści i wykonać pracę plastyczną dowolną techniką (malarstwo, rysunek, tradycyjne techniki graficzne – bez grafiki komputerowej) w formacie A4 lub A3.

3.      Zrobić zdjęcie swojej pracy i wysłać zgłoszenie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.harperpolska.com najpóźniej do dnia 31 maja 2021 r.

Kapituła konkursowa wybierze 5 najlepszych prac w każdej z kategorii wiekowej – razem będzie to 15 finalistów.

Zwycięskie prace wraz z informacją o ich autorach zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora w dniu 9 września 2021 r. w rocznicę urodzin Aleksandra Doby - polskiego podróżnika, który niespodziewanie odszedł po zdobyciu Kilimandżaro. Aleksander przed wyprawą do Afryki z entuzjazmem przyjął zaproszenie zajęcia miejsca jurora w kapitule Międzynarodowego Konkursu Literacko-Plastycznego o Kryształowe Pióro. W ten sposób organizatorzy chcą uhonorować pamięć tego wspaniałego człowieka, który zarażał wszystkich swoją niespożytą energią i wielką pasją odkrywcy.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.04.2021
GBP 5.2513 złEUR 4.5552 złUSD 3.8065 złCHF 4.1413 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama