Menu

Szczotkowanie ciała - poręczne, domowe spa

Szczotkowanie ciała - poręczne, domowe spa
Szczotkowanie ciała ma mnóstwo właściwości zdrowotnych. (Fot. Getty Images)
Szczotkowanie ciała może okazać się prostym i skutecznym sposobem na poradzenie sobie z wieloma dolegliwościami. Szczególnie w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym można potraktować to jako spa w naszych rękach.
Reklama

"Z wiekiem nasza skóra staje się mniej wydajna, jeśli chodzi o radzenie sobie z usuwaniem martwego naskórka. Jednak szczotkowanie ciała na sucho jest fantastycznym sposobem na poradzenie sobie z nim" - wyjaśnia Katie Neal, ekspert ds. pielęgnacji ciała i skóry.

Regularne złuszczanie pobudza również skórę do bardziej skutecznego wchłaniania składników kremów i serum do ciała. O szczotkowaniu ciała powinny również pomyśleć osoby, które borykają się z problemem wrastających włosów.

Ten prosty zabieg docenimy szczególnie jesienią i zimą, kiedy nasza skóra jest wyjątkowo przesuszona. Warto zatem poświęcić kilka minut na tę dość prostą czynność.

Przygotuj sobie w domu specjalny "kącik", w którym będziesz trzymać zestaw do szczotkowania wraz z odżywczymi kosmetykami do skóry. (Fot. Getty Images)

"Zacznij od stóp i poruszaj się w górę szczotkując kolejno nogi i ramiona, klatkę piersiową, plecy i brzuch" - wyjaśnia dr Jonquille Chantrey. "Każdy ruch wykonuj w kierunku serca, aby był on zgodny z krążeniem i układem limfatycznym. Szczotkując brzuch i klatkę piersiową wykonuj ruchy okrężne, zgodne z ruchem wskazówek zegara" - dodaje. Jak podkreśla ekspert taki zabieg ma przede wszystkim za zadanie pobudzić pracę układu limfatycznego.

Jak podkreśla na łamach "Elle" Kate Shapland, zaledwie kilka minut szczotkowania dziennie pomaga organizmowi w bardziej wydajny sposób wydalać toksyn, poprawia krążenie i uelastycznia skórę. "Nawet delikatne szczotkowanie, przyczynia się do lepszego krążenia, a co za tym idzie natlenienia skóry, co wpływa na jej koloryt i elastyczność" - tłumaczy ekspert.

Dr Frank Lipman zachęca, aby tę czynność włączyć do naszej porannej rutyny. "Masowanie ciała miękką szczotką pozwala usunąć martwy naskórek i wszelkie zanieczyszczenia, dzięki temu oczyszczamy pory, co znacznie poprawia kondycję skóry. Taki zabieg stymuluje również krążenie" - wyjaśnia specjalista. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 08.07.2020
GBP 4.970 złEUR 4.474 złUSD 3.967 złCHF 4.212 zł

Sport


Sport

Reklama