Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ryan Gosling o mało nie zrezygnował z roli Kena...

Ryan Gosling o mało nie zrezygnował z roli Kena...
Aktor specjalnie do roli rozjaśnił włosy. (Fot. PAP/EPA)
Występ w najbardziej kasowym filmie 2023 roku, 'Barbie' Grety Gerwig, przyniósł Ryanowi Goslingowi trzecią w karierze nominację do Oscara. W obrazie tym zagrał Kena, jednak niewiele brakowało, by nie wystąpił w filmie...
Reklama
Reklama

Choć dzisiaj trudno wyobrazić sobie kogoś innego w roli Kena (warto jednak pamiętać, że w "Barbie" pojawiło się dużo więcej Kenów), Ryan Gosling mógł jej nie zagrać. Odrzucił tę propozycję, gdyż kolidowała z jego innymi zobowiązaniami zawodowymi.

"Miałem powody, żeby odrzucić ten angaż. Praca, życie. Kilka miesięcy później zadzwoniłem do agenta, żeby spytać, kto w końcu gra tę rolę. Usłyszałem, że według Grety – ja" – wspomina gwiazdor.

Reżyserka „Barbie" potwierdza, że scenariusz pisany był przez nią i Noah Baumbacha z myślą o Goslingu. Równie zdeterminowana do zatrudnienia właśnie jego była Margot Robbie, która oprócz zagrania głównej roli jest też producentką filmu Gerwig.

"Obiecałam mu, że jeśli się zgodzi, to każdego dnia na planie czekał będzie na niego prezent ode mnie" – ze śmiechem wyznała Robbie. Słowa dotrzymała.

Po przyjęciu propozycji, gwiazdor zdał sobie sprawę z tego, że wcielenie się w Kena nie będzie proste. "To było jak aktorstwo na wysoko zawieszonej linie. W krótkich spodenkach, bez koszulki i bez siatki bezpieczeństwa" – ocenia.

"Chciałem się upewnić, że jeśli zagram tę rolę, nie będę mógł jej zepsuć. Nie chciałem być tym facetem, który zniszczył film o Barbie. Jeśli więc zagram Kena, będę musiał zrobić więcej niż wydawało mi się, że jestem w stanie" – ujawnił swoje ówczesne wątpliwości Gosling. Głównym problemem było to, że o Kenie wiadomo w gruncie rzeczy... jak wygląda. Tylko to.

W rozmowie z portalem Variety Gosling odniósł się również do spekulacji o występie na ceremonii rozdania Oscarów, gdzie miałby zaśpiewać nominowaną piosenkę "I’m Just Ken". "Nie poproszono mnie o to jeszcze. Może to za duże ryzyko, bym to ja ją zaśpiewał? Nie wiem, czy by się to udało. Jestem jednak otwarty na propozycje" – zapewnia.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 01.03.2024
GBP 5.0413 złEUR 4.3176 złUSD 3.9922 złCHF 4.5099 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama