Menu

Ruszają prace nad serialem o Robercie Langdonie, bohaterze książek Dana Browna

Ruszają prace nad serialem o Robercie Langdonie, bohaterze książek Dana Browna
W rolę Roberta Langdona - bohatera powieści Dana Browna wcielał się Tom Hanks. (Fot. Getty Images)
Pierwsze informacje na temat serialu o Robercie Langdonie pojawiły się już w czerwcu ubiegłego roku. Jednak dopiero teraz stacja NBC oficjalnie potwierdziła zamówienie jego pilota. 'Langdon' ma zostać oparty na motywach wydanej w 2009 roku książki Dana Browna 'Zaginiony symbol'.
Reklama

Robert Langdon - stworzona przez Dana Browna postać naukowca z bestsellerowej powieści "Kod Leonarda da Vinci" pojawi się na dużym ekranie. Do tej pory jego przygody opisane zostały na kartach pięciu powieści. W adaptacjach filmowych trzech z nich w rolę Langdona wcielił się Tom Hanks.

Serial "Langdon: będzie więc okazją do tego, by po raz pierwszy w roli słynnego specjalisty od symboli zobaczyć kogoś innego. Póki co jednak nie wiadomo, kto miałby wcielić się w tę rolę.

"Zaginiony symbol" to trzecia z serii powieści o Robercie Langdonie. Jej akcja rozpoczyna się, gdy Langdon niespodziewanie zostaje wezwany do Waszyngtonu, by wygłosić odczyt na Kapitolu. Szybko wychodzi na jaw, że to pułapka. Na miejscu odnajduje odciętą dłoń swojego przyjaciela i mentora Petera Solomona, prominentnego członka loży masońskiej. Jego pokryta wytatuowanymi symbolami ręka to zaproszenie do gry, której stawką jest życie Solomona.

Autorami scenariusza pilota serialu "Langdon" będą Dan Dworkin i Jay Beattie. Na ich koncie znajdują się takie seriale jak m.in. "Zemsta", "Skorpion", "The Crossing: Przeprawa" czy "American Horror Story". Danowi Brownowi przypadnie w udziale rola producenta wykonawczego. Wśród producentów serialu są nazwiska Rona Howarda i Briana Grazera odpowiedzialnych za filmową serię przygód Roberta Langdona.

W skład serii książek o przygodach Roberta Langdona wchodzą powieści "Anioły i demony", "Kod Leonarda da Vinci", "Zaginiony symbol", "Inferno" oraz "Początek". Zostały one sprzedane na całym świecie w liczbie ponad 120 milionów kopii. Trzy filmy, które powstały na ich podstawie obejrzało w kinach prawie półtora miliarda widzów.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.09.2020
GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

Sport


Sport

Reklama