Menu

Rola w "Przyjaciołach" ją zaszufladkowała?

Rola w "Przyjaciołach" ją zaszufladkowała?
Pamiętna Rachel (po prawej) ze swoją przyjaciółką Moniką. (Fot. Getty Images)
Choć rola ta zagwarantowała amerykańskiej aktorce międzynarodową popularność i ogromne pieniądze, była dlań zarazem ciężarem. Chciałam za wszelką cenę udowodnić, że jestem kimś więcej” – zdradza Aniston.
Reklama

"Przyjaciele" to jeden z najsłynniejszych seriali w historii telewizji. Dla odtwórców głównych ról był trampoliną do sukcesu. Jak w najnowszym wywiadzie przyznaje Jennifer Aniston, czyli niezapomniana serialowa Rachel Green, rola ta, choć pozostaje najbardziej znaczącą pozycją w jej aktorskim portfolio, przysporzyła jej również sporo problemów. Na wiele lat została bowiem zaszufladkowana jako "dziewczyna z sąsiedztwa", której jedynymi atutami są uroda i urok osobisty.

"W pewnym momencie poczułam, że nie umiem pozbyć się Rachel ze swojego życia, że dostałam etykietę Rachel z Przyjaciół. Bałam się, że zostanę nią na zawsze. Czułam, że wyczerpuję się jako aktorka. Chciałam za wszelką cenę udowodnić, że jestem kimś więcej" – wyznaje gwiazda w rozmowie z "The Hollywood Reporter". I dodaje, że przełomowym momentem był dla niej angaż do filmu "Życiowe rozterki", w którym na przekór dotychczasowemu wizerunkowi zagrała rozczarowaną życiem zamężną kobietę, która nawiązuje romans z młodszym współpracownikiem.

Aktorka ma za sobą wiele ról filmowych i nagród, ale dla wielu na zawsze zostanie Rachel z "Przyjaciół"... (Fot. PAP/EPA)

"Wtedy po raz pierwszy porzuciłam postać Rachel i wcieliłam się w kogoś zupełnie innego. To była ogromna ulga. Ale pamiętam też panikę, w którą wpadłam na początku. Myślałam: "Boże, a co jeśli to prawda, jeśli w istocie nie jestem nikim więcej niż tą słodką dziewczyną z nowojorskiego mieszkania z fioletowymi ścianami? Może wszyscy mają rację?". Zrobiłam to dla siebie, żeby sprawdzić, czy potrafię grać inne role. Ale było to naprawdę przerażające – bo działo się to na oczach świata" – wyznaje Aniston.

Na przestrzeni lat aktorka wystąpiła w szeregu mniej lub bardziej entuzjastycznie przyjętych produkcji, grając głównie w komediach romantycznych. Pamiętamy ją przede wszystkim z filmu "Bruce Wszechmogący", w którym pojawiła się u boku Jima Carrey’a i Morgana Freemana oraz komedii: "Marley i Ja", "Kobiety pragną bardziej", "Millerowie" i "Szefowie wrogowie". Rok temu wystąpiła w głośnym serialu "The Morning Show", za rolę w którym otrzymała nagrodę Amerykańskiej Gildii Aktorów Ekranowych. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 08.07.2020
GBP 4.970 złEUR 4.474 złUSD 3.967 złCHF 4.212 zł

Sport


Sport

Reklama