Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rewolucja w Miss Universe. W konkursie startować będą mogły matki i mężatki

Rewolucja w Miss Universe. W konkursie startować będą mogły matki i mężatki
Na zdj.: wybory Miss Universe 2021. (Fot. PAP/EPA)
Tradycją odbywającego się od 70 lat konkursu Miss Universe było to, że rywalizować w nim mogły tylko bezdzietne panny w wieku od 18 do 28 lat. Teraz pora na dużą zmianę. Jak dowiedział się nieoficjalnie dziennik 'The National', od przyszłego roku o miano najpiękniejszej na świecie walczyć będą mogły również kobiety zamężne i matkii.
Reklama
Reklama

Wydawany w Abu Zabi dziennik "The National" dotarł do notatki, jaką otrzymał zespół pracujący przy Miss Universe w różnych krajach świata. Organizacja twierdzi, że zawsze stara się iść z duchem czasu, a dopuszczenie do konkursu matek i mężatek jest dziś naturalną koleją rzeczy.

"Wszyscy wierzymy, że kobiety powinny mieć wpływ na swoje życie i że osobiste decyzje człowieka nie powinny być przeszkodą w odniesieniu sukcesu" – głosi notatka.

Z kolei serwis Insider dowiedział się, że przedział wiekowy uczestniczek, rozciągający się od 18 do 28 lat, pozostanie taki sam.

Nowe zasady będą obowiązywać już w 72. edycji konkursu w 2023 roku. Najbliższe widowisko Miss Universe, zaplanowane na grudzień 2022 r., będzie ostatnim, w którym prawo do udziału będą miały tylko bezdzietne panny.

Miss Universe, obok Miss World, uchodzi za jeden z dwóch najbardziej prestiżowych konkursów piękności na świecie. Siedziba Miss Universe Organization jest w Nowym Jorku. Firma przeprowadza również dwa inne konkursy – Miss USA i Miss Teen USA. Gala Miss Universe co roku odbywa się w innym mieście na świecie.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.09.2022
GBP 5.4530 złEUR 4.7591 złUSD 4.8796 złCHF 4.9701 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama