Menu

Ratownik już nie tak atrakcyjny dla kobiet

Ratownik już nie tak atrakcyjny dla kobiet
Widok opalonych, wyrzeźbionych i półnagich ciał imponował dużej rzeszy widzów "Słonecznego patrolu". (Fot. Getty Images)
Na pierwszy rzut oka wysportowane i opalone ciało. Ratownik może zaimponować nie tylko fizycznością, ale też bohaterską pracą. Jednak, jak przekonuje Rafał Tymiński z WOPR, dziś mężczyzna wykonujący ten zawód nie jest już tak atrakcyjny...
Reklama

"Może parę, paręnaście lat temu jeszcze tak było, ale teraz na ratowników mało kto zwraca uwagę. Teraz - tak jak chociażby tu, w Sopocie, gdzie jest marina - jak masz swój jacht, to wtedy rzeczywiście dziewczyny zwracają na to uwagę. Natomiast ratownik na plaży nie jest już obiektem westchnień, jak by się to komuś mogło wydawać. Także nie powiedziałbym, że to, co robimy, w jakiś sposób ułatwia nam kontakty damsko-męskie" - wyjaśnia.

Ratownik przyznaje jednak, że są przypadki, kiedy dziewczyny wchodzą do wody machają i żartobliwie wzywają pomocy. "Powiedziałbym jednak, że to jest jakiś taki stereotyp i takie sytuacje naprawdę rzadko się zdarzają" - dodaje.

Bez wątpienia amerykański serial z końca lat osiemdziesiątych z Davidem Hasselhoffem i Pamelą Anderson w głównych rolach przyczynił się do tego, że zawód ratownika mógł być postrzegany jako atrakcyjny. Widok opalonych, wyrzeźbionych i półnagich ciał imponował dużej rzeszy widzów "Słonecznego patrolu".

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.06.2020
GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

Sport


Sport

Reklama