Menu

Polka w Moulin Rouge, czyli jak spełnia się marzenia

Polka w Moulin Rouge, czyli jak spełnia się marzenia
Justyna Zientek spełniła swoje marzenia... (Fot. Moulin Rouge Officiel)
Gdy po raz pierwszy odwiedziła Paryż i zobaczyła spektakl Moulin Rouge, pomyślała, że by tam pasowała... Polka Justyna Zientek spełniła swoje marzenie i od 7 lat tańczy w słynnym kabarecie, który właśnie świętuje 130-lecie.
Reklama

Justyna Zientek pochodzi z Warszawy. W wieku 18 lat po raz pierwszy odwiedziła Paryż, gdzie nie tylko wymyśliła swoje marzenie, ale też je spełniła... Mowa o Moulin Rouge, którego charakterystyczny taniec, w tym kankan, gdzie tancerki wymachują nogami, wykonują akrobacje oraz unoszą spódnice, kojarzy chyba każdy.

Zapytaliśmy Polkę, która od 7 lat tańczy w tym jakże znanym kabarecie o to, jak się do niego dostała. Wydawać by się mogło, że zwłaszcza obcokrajowcom trudno jest przejść casting. "Pojechałam do Paryża na przesłuchania - jest to wielogodzinny casting, na którym sprawdzane są wszystkie techniki taneczne, od tańca klasycznego, poprzez inne style. Istotny jest również wzrost: dziewczyny muszą mieć minimum 175 cm wzrostu, tancerze - 185 cm. Także rzeczywiście trudno jest przejść taki casting, zwłaszcza, że przystępuje do niego około 100 osób" - wyjaśnia tancerka i ocenia, że musiała mieć też szczęście.

W 2019 r. Moulin Rouge świętuje 130. urodziny. (Fot. Getty Images)

Skąd w Zientek wzięła się taka determinacja, żeby pokonać tak wysoką poprzeczkę, jaką jest dostanie się do Moulin Rouge? Jak wspomina, wszystko zaczęło się, gdy po raz pierwszy miała okazję oglądać taki spektakl. "Wtedy poczułam, że bym tam pasowała. Oczywiście wówczas to było jeszcze w fazie marzeń, bo nigdy bym nawet nie przypuszczała, że mi się uda" - opowiada.

Niektórzy uważają, że marzenia się nie spełniają, tylko że marzenia się spełnia. Do tej drugiej grupy zalicza się właśnie Zientek. "Tańczyłam od dziecka. Na początku był to taniec klasyczny, później tańczyłam również inne style, więc w momencie pójścia na casting byłam już profesjonalną tancerką, zresztą tak jak wszyscy inni kandydaci" - zauważa.

"Obecnie jest nas 60 tancerek z 14 różnych krajów, m.in. z Australii czy z Wielkiej Brytanii, ale też z Europy czy z Kanady, ze Stanów". (Fot. Getty Images)

W 2019 r. Moulin Rouge świętuje 130. urodziny. Na czym polega jego fenomen? "To jest najstarszy kabaret i tak naprawdę jedyny taki prawdziwy, który funkcjonuje w takiej formie. To jest ogromna historia i praca całego zespołu. Codziennie gramy dwa przedstawienia, a widownia zawsze jest pełna. Zazwyczaj jest około 50 proc. widzów z Francji, a druga połowa to turyści, obcokrajowcy" - tłumaczy.

A jak wyglądają proporcje w zespole? "Obecnie jest nas 60 tancerek z 14 różnych krajów, m.in. z Australii czy z Wielkiej Brytanii, ale też z Europy czy z Kanady, ze Stanów" - wylicza.

W Polsce występ Moulin Rouge będzie można zobaczyć 12 października podczas uroczystej gali French Touch w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.07.2020
GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

Sport


Sport

Reklama