Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Pink zabrania zwolennikom przepisów antyaborcyjnych słuchania jej muzyki

Pink zabrania zwolennikom przepisów antyaborcyjnych słuchania jej muzyki
Artystka w ostrych słowach zaapelowała do osób, które sprzeciwiają się powszechnemu dostępowi do aborcji, by nie słuchały jej utworów. (Fot. PAP/EPA)
Decyzja Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w sprawie zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych podzieliła amerykańskie społeczeństwo. Potępić kontrowersyjne orzeczenie postanowiło jak dotąd wiele gwiazd – m.in. Lizzo, Olivia Rodrigo i Hailey Bieber. Teraz głos w tej sprawie zabrała Pink.
Reklama
Reklama

Cała Ameryka żyje obecnie kontrowersyjną decyzją Sądu Najwyższego, który 24 czerwca uchylił przełomowy wyrok w sprawie Roe vs. Wade z 1973 roku.

Skomentować kontrowersyjne zarządzenie postanowiło wiele znanych postaci ze świata show-biznesu. Swoje zaniepokojenie skutkami decyzji sądu wyraziły m.in. Tiffany Haddish, Rita Moreno, Hailey Bieber i Olivia Rodrigo. Ta ostatnia poruszyła ten temat podczas swojego niedawnego występu na festiwalu Glastonbury.

"Jestem zdruzgotana i przerażona. Tyle kobiet i dziewcząt umrze z tego powodu" - zauważyła ze sceny Rodrigo. Lizzo z kolei w reakcji na powszechnie krytykowane orzeczenie postanowiła przekazać pół miliona dolarów organizacjom charytatywnym pomagającym w dostępie do aborcji.

"Najważniejsze jest teraz działanie. Organizacje, takie jak Planned Parenthood i Abortion Funds będą potrzebować funduszy, aby świadczyć usługi osobom najbardziej poszkodowanym przez ten zakaz" – napisała artystka w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Swoje zdanie na temat zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych wyraziła teraz Pink. W opublikowanym na Twitterze wpisie gwiazda w ostrych słowach zaapelowała do zwolenników zakazu aborcji, a także do osób o rasistowskich i homofobicznych poglądach, by zrezygnowali ze słuchania jej utworów

"Postawmy sprawę jasno: Jeśli uważacie, że miejsce rządu jest w kobiecej macicy lub w małżeństwie osób homoseksualnych, jeśli waszym zdaniem rasizm jest w porządku – w imię waszego Boga błagam: nigdy więcej, k***a, nie słuchajcie mojej muzyki. Rozumiemy się?" – napisała bez ogródek Pink.

W odpowiedzi na zaczepkę jednego z internautów, który orzekł, że publikujący za nią posty agent "najpewniej miał udar", artystka zapewniła, że to ona jest autorką gniewnego wpisu. "Ja jestem moim agentem. Wszystko ze mną w porządku" – odparła.

Komentarze
  • Ktoś
    29 czerwca, 10:46

    Ok. No problem.

  • Max
    30 czerwca, 18:25

    "Tyle gwiazd" to ile bo w artykuliku nie wymieniliście żadnej.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 09.08.2022
GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama