Menu

Nowy singiel Bruce'a Springsteena!

Nowy singiel Bruce'a Springsteena!
Dla wielu Amerykanów to człowiek-instytucja. (Fot. Getty Images)
Bruce Springsteen opublikował piosenkę 'There Goes My Miracle'. To zapowiedź jego nowej płyty Western Stars, która ukaże się 14 czerwca.
Reklama

Pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo Springsteena była kompozycja "Hello Sunshine".

Za produkcję albumu "Western Stars" odpowiadają Springsteen i Ron Aniello. Gościnnie na albumie pojawią m.in. Jon Brion, David Sancious, Charlie Giordano czy Soozie Tyrell.

Nowe nagrania The Bossa zainspirowane są popową muzyką z Kalifornii z lat 60. i 70. XX wieku.

Ostatni album Bruce'a Springsteena to "High Hopes" z 2014 roku.

Bruce Frederick Joseph Springsteen alias The Boss to gitarzysta, piosenkarz i kompozytor; ale dla wielu Amerykanów człowiek-instytucja.

Jego album "Born in The U.S.A." stał się muzyczną ikoną lat 80. XX wieku i wyniósł Springsteena na szczyty sławy. Krytycy określili album, jako "komercyjne opus magnum" Bossa. Album uzyskał status 15-krotnie platynowej płyty w USA.

O statusie Springsteena w USA niech świadczą słowa prezydenta Baracka Obamy: "Ja może i jestem prezydentem, ale to on jest Bossem...".

Gwiazdor zanany jest z niechęci do grania w teledyskach. Słynne wideo do utworu "Dancing In the Dark", powstało w studio, choć stwarza wrażenie występu na żywo. W klipie pojawiła się młodziutka wówczas aktorka Courteney Cox, przyszła gwiazda serialu "Przyjaciele". Za ten kawałek Bruce otrzymał pierwszą z kilkunastu nagród Grammy.

W latach 90. jego sławę ugruntowała statuetka Oscara za piosenkę "Streets of Philadelphia", z filmu "Filadelfia". Za ten utwór Springsteen dostał też nagrodę Grammy.

W 1999 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Prywatnie Springsteen jest mężem wokalistki i autorki tekstów Patti Scialfy. 

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.07.2020
GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

Sport


Sport

Reklama