Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Netflix ogłosił tytuły 12 nowych polskich premierowych produkcji

Netflix ogłosił tytuły 12 nowych polskich premierowych produkcji
Nowe filmy i seriale będą pojawiać się systematycznie na platformie streamingowej Netflix w najbliższych miesiącach. (Fot. PAP/EPA)
Trzy seriale i dziewięć filmów – tak wyglądają plany Netfliksa dotyczące tegorocznych premier polskich produkcji.
Reklama
Reklama

"W tym roku inwestujemy nie tylko w tytuły osadzone w rozmaitych gatunkach, ale i w rozwój produkcji na podstawie znanych polskich powieści. Możemy też spodziewać się nowatorskich i odważnych filmów czerpiących z różnorodnych konwencji. Nie wątpię, że nadchodzące premiery nie tylko przyciągną wielu nowych widzów, ale i pokażą talent polskich twórców" – zapewnił w oficjalnym komunikacie Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE w Netflix.

Wspomniane przez niego polskie produkcje Netfliksa, która trafią do widzów jeszcze w tym roku, to trzy seriale i dziewięć filmów fabularnych.

Serialem, który szczególnie może zainteresować widzów, jest ekranizacja powieści "Informacja zwrotna" Jakuba Żulczyka. Produkcję reżyseruje Leszek Dawid, a jej premiery, według informacji przekazanej przez samego pisarza, należy się spodziewać w drugiej połowie tego roku.

Miniserial opowiada historię uzależnionego od alkoholu byłego muzyka rockowego Marcina Kani (w tej roli Arkadiusz Jakubik), który wyrusza w szaloną podróż, aby odnaleźć swojego zaginionego syna. "Jestem super podekscytowany, tym bardziej że wiele wskazuje na to że nie jest to moje ostatnie słowo w Netflix" – napisał na swoim Instagramie Żulczyk.

Pozostałe dwa polskie seriale, który przygotowuje na ten rok platforma Netflix, to "Infamia" w reżyserii Anny Maliszewskiej i Kuby Czekaja oraz "Absolutni debiutanci" Kamila Tarabura i Katarzyny Warzechy.

Znacznie bogatsza jest pula polskich filmów, które trafią do katalogu giganta streamingowego. Wśród dziewięciu tytułów, poza zapowiedzianą wcześniej ekranizacją powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza "Znachor", znajdzie się film na podstawie innego klasyka naszej literatury - powieści Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik i Templariusze".

Na tym nie kończy się lista ekranizacji książek. Netflix pokaże też film zrealizowany na podstwie "Fanfika" Natalii Osińskiej.

Miłośników rodzimego kina akcji mogą zainteresować trzy przygotowywane pozycje. Pierwsza to "Dzień Matki" z Agnieszką Grochowską w roli Niny, żyjącej w ukryciu byłej agentki do zadań specjalnych, która musi wykorzystać cały wachlarz swoich nadzwyczajnych umiejętności, aby uratować syna porwanego przez gangsterów.

Emocji dostarczy także seans filmu "Freestyle" z Maciejem Musiałowskim w roli głównej czy sensacyjnej produkcji "Operacja Soulcatcher".

Na liście filmowych propozycji Netfliksa na ten rok znalazły się też produkcja z gatunku science–fiction pod tytułem "Fenomen" oraz komedia romantyczna "Miłość do kwadratu bez granic" z Adrianną Chlebicką i Mateuszem Banasiukiem.

Drugą komediową propozycją platformy jest film "Gorzko, gorzko" w reżyserii mistrza tego gatunku Tomasza Koneckiego. W rolach głównych w tej produkcji zobaczymy Edytę Olszówkę, Mateusza Kościukiewicza i Rafała Zawieruchę.

Do tej pory Netflix wyprodukował około 40 polskich filmów i seriali. Tylko w 2022 roku platforma zainwestowała w rodzime produkcje 400 mln zł.

Komentarze
  • Jprd
    24 marca, 10:53

    znając poziom netflixa może jeden będzie godny uwagi. Serwis ciągne od kupla za free ,sam za to bym nie zapłacił złamanego grosza

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.06.2023
GBP 5.2109 złEUR 4.4790 złUSD 4.1887 złCHF 4.6211 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama