Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Miłość tuczy!

Miłość tuczy!
"Pary, które ze sobą zamieszkały w pierwszych miesiącach związku szybko przybierają na wadze". (Fot. Thinkstock)
Jak to?
Reklama

Miłość nie tylko dodaje nam skrzydeł, ale również... zwiększa apetyt. Jak wskazują badania nowożeńcy, pary, które ze sobą zamieszkały w pierwszych miesiącach związku szybko przybierają na wadze.

Kiedy ludzie zamieszkują razem lub są zaraz po ślubie w ich związkach jedzenie często staje się ważnym elementem relacji - dogadzają sobie, dzielą się jedzeniem. Dodatkowo pary często stają się mniej aktywne" - zauważa dietetyk Catherine Hankey z Glasgow University.

Ekspert przestrzega, że pary powinny szczególnie uważać na swoją wagę. Jak wyjaśniają specjaliści to zjawisko jest dość typowe. Wynika to z faktu, że gdy partnerzy w związku czy też nowożeńcy, czują się swobodni, rozluźnieni, nie odczuwają już presji, by przestrzegać pewnych norm estetycznych.

"Będąc w związku często odpuszczamy sobie; utrzymanie wagi jest motywowane przede wszystkim chęcią przyciągnięcia partnera" - dodaje Hankey.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.08.2018
GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

Sport


Reklama