Menu

Meryl Streep grając w filmie "Diabeł ubiera się u Prady" czuła się nieszczęśliwa

Meryl Streep grając w filmie "Diabeł ubiera się u Prady" czuła się nieszczęśliwa
Meryl Streep (w środku) z jednej ze scen słynnego filmu, gdzie partnerują jej Anne Hathaway (po lewej) i Emily Blunt (po prawej). (Fot. Mat. prasowe)
Słynna aktorka z okazji 15. rocznicy premiery filmu 'Diabeł ubiera się u Prady' opowiedziała o traumatycznym doświadczeniu, jakim było zagranie demonicznej Mirandy Priestly. Gwiazda wyjawiła, że podczas pracy na planie odczuwała głównie negatywne emocje...
Reklama

Słynna komedia "Diabeł ubiera się u Prady" 19 czerwca obchodzi swoje 15. urodziny. Jedną z gwiazd nakręconej w 2006 roku produkcji była Meryl Streep, która wcieliła się w despotyczną, siejącą postrach wśród podwładnych, redaktorkę naczelną fikcyjnego modowego magazynu "Runway". Widzowie pokochali diaboliczną Mirandę Priestly w interpretacji Streep, która za swój występ otrzymała Złoty Glob oraz kolejną w karierze nominację do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Choć kreacja aktorska Streep dostarczyła widzom mnóstwa rozrywki, dla niej samej wcielenie się w wyniosłą i złośliwą bohaterkę nie było komfortowe. Wspominając pracę nad filmem, trzykrotna laureatka Oscara ujawniła, że granie podłej szefowej okazało się wyjątkowo nieprzyjemnym doświadczeniem. "Kiedy w przerwach między zdjęciami siedziałam w swojej przyczepie, czułam się naprawdę nieszczęśliwa. Słyszałam, jak wszyscy wokół się śmieją i dobrze bawią, a ja byłam przygnębiona" – wyznała Streep w wywiadzie udzielonym "Entertainment Weekly".

Gwiazda zdradziła, że w swojej pracy nad rolą pani Priestly zastosowała osławioną Metodę – kontrowersyjną technikę gry aktorskiej opracowaną przez Lee Strasberga. Polega ona na wykorzystywaniu przez aktora inspiracji z własnego życia, by kreując postać pozostać w zgodzie z realizmem psychologicznym. Chcąc dostosować się do reguł Metody, musiała m.in. odizolować się od reszty obsady. "To było okropne doświadczenie! I to był ostatni raz, kiedy pracowałam nad rolą posługując się Metodą. Byłam wtedy potwornie przygnębiona. Ale dzięki tej roli zrozumiałam, że to jest cena, jaką się płaci za bycie szefem" – dodała.

W rozmowie z "Entertainment Weekly" o wspólnej pracy nad filmem opowiedziała również Emily Blunt, która zagrała ambitną asystentkę bohaterki Streep. "Meryl jest towarzyska i zabawna jak diabli. Tym bardziej żałowaliśmy, że musiała usunąć się w cień. Ale nie było tak, że pozostawała dla nas całkowicie niedostępna. Można było podejść do niej i opowiedzieć jej o zabawnej rzeczy, która właśnie się zdarzyła, a ona z uwagą słuchała. Nie sądzę jednak, żeby czerpała radość z bycia na planie w taki sposób" – zaznaczyła aktorka.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.07.2021
GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama