Menu

Matthew McConaughey odrzucił rolę w "Titanicu"???

Matthew McConaughey odrzucił rolę w "Titanicu"???
Matthew chciał zagrać w "Titaniku", ale lepszy był Leo... (Fot. PAP/EPA)
W swoim najnowszym wywiadzie hollywoodzki gwiazdor odniósł się do plotki, która ciągnie się za nim od lat. Głosi ona, że producenci 'Titanica' to właśnie jego chcieli obsadzić w roli Jacka i złożyli mu taką propozycję, a on ją odrzucił. Matthew McConaughey zaprzeczył, że dostał taką ofertę, dodał też, że się o nią ubiegał. Lepszy od niego okazał się jednak Leonardo DiCaprio.
Reklama

Kwestię swojego niedoszłego angażu w megaprodukcji Jamesa Camerona aktor poruszył w rozmowie, którą przeprowadził z nim na swoim podcaście jego kolega po fachu Rob Lowe. "Miałem próbę czytaną z Kate Winslet. Nie było to zwykłe przesłuchanie – to było filmowane, to były zdjęcie próbne" – opowiadał o castingu Matthew McConaughey. "Kiedy skończyliśmy, otoczyli mnie członkowie ekipy i mówili mi, że poszło to świetnie, wymienialiśmy uściski. Naprawdę wierzyłem, że dostanę tę rolę. Ale nie dostałem" – wspominał. Później McConaughey przez pewien czas powtarzał sobie, że musi zmienić agencję aktorską.

Więcej o okolicznościach obsadzenia roli Jacka powiedział reżyser "Titanica" James Cameron, gdy gościł w programie telewizyjnym Jimmiego Fallona w 2019 r. "Matthew przeczytał swoje kwestie, a potem spotkaliśmy się z Leo (DiCaprio – red.). Kiedy Leo przyszedł na przesłuchanie, zauważyłem coś niezwykłego. Rozejrzałem się po pokoju i wszystkie kobiety, jakie pracowały w budynku, były na tym spotkaniu. Księgowa, ochroniarka… Pomyślałem więc, że może wybiorę właśnie tego gościa" – opowiadał reżyser.

Zainteresowanie kobiet postacią DiCaprio mogło wynikać nie tylko z faktu, że panie były zachwycone jego urodą czy charyzmą. Magnesem, który przyciągał je do aktorka, mogło być też to, że miał za sobą głośne role w filmach "Romeo i Julia" oraz "Co gryzie Gilberta Grape’a" (za tą drugą otrzymał nawet nominację do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową).

Z kolei McConaughey był wówczas tylko jednym z wielu dobrze rokujących aktorów. Kilka lat później znalazł swoją niszę, którą były komedie romantyczne. Role w "Powiedz tak" czy "Jak stracić chłopaka w 10 dni" przyniosły mu wielką sławę i pieniądze. Od czasu występu w "W witaj klubie", która przyniosła mu Oscara, podejmuje się ambitniejszych wyzwań. Więcej o jego drodze zawodowej i życiu osobistym dowiemy się z jego autobiografii "Greenlights", która ukazała się październiku 2020 r.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.03.2021
GBP 5.306 złEUR 4.579 złUSD 3.839 złCHF 4.131 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama