Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Maciej Zakościelny jako pilot-bawidamek

Maciej Zakościelny jako pilot-bawidamek
Maciej Zakościelny w nowej roli. (Fot. PAP Life)
W legendarnego Jana Zumbacha, pilota walczącego w Bitwie o Anglię, wcielił się Maciej Zakościelny w filmie Dywizjon 303. Tym, co wyróżnia jego bohatera, jest to, że błyszczał nie tylko w walce, ale i w życiu towarzyskim.
Reklama

"Jan Zumbach był ladies manem, czyli bawidamkiem, a także niezłym łobuzem. To facet który był charakterny, ale reagował dopiero wtedy, kiedy musiał rzeczywiście pokazać swoje łobuzerstwo. Mam nadzieję, że i to uda mi się w tym filmie przemycić choć parę razy" - informuje Maciej Zakościelny, gwiazda filmu "Dywizjon 303", produkcji, która wejdzie na ekrany kin w pierwszym kwartale 2018 roku, w stulecie brytyjskiego lotnictwa i niepodległości Polski.

Postać Zumbacha jest osobliwa również z tego względu, że był obywatelem Szwajcarii. Zamiast wybrać bezpieczne życie w Szwajcarii, walczył za Polskę, Wielką Brytanię i Francję. Był niespokojnym duchem. Po II wojnie światowej zajmował się przemytem i służył jako najemnik w Afryce. Zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w 1986 r. we Francji.

Ekipa filmu "Dywizjon 303" jest na końcowym etapie zdjęć. Filmowcy nagrywają jeszcze dodatkowy materiał w Konstancinie, gdzie odwzorowano podlondyńskie lotnisko wojskowe Northolt i "dispersal", czyli lotniskowy barak, gdzie przebywali piloci. "Praca na planie +Dywizjonu 303+ wymaga bardzo dużego skupienia, mobilizacji. Mamy teraz dużo nadgodzin. To też powoduje, że jesteśmy trochę zmęczeni. W domu tylko bywamy, żeby się przespać" - relacjonuje Zakościelny.

Aktor polubił swój lotniczy mundur. Nosi stalowo-niebieski uniform RAF-u z polskim akcentami, błękitną koszulę i czarny krawat. Wprawdzie w tym stroju nie może za wysoko podnosić rąk, bo mundur jest mocno spięty pasem, ale dla tak doświadczonego aktora to błahostka.

Komentarze


  • Polka
    18 października 2017, 19:37

    Gratulacje p.Maćku ,zawsze gra pan cudnie czy to amanta czy wojenne klimaty zawsze daje pan z siebie 100%
    Oby tak dalej !!! Jestem pana fanką od lat i oglądam wszystko w czy pan zagrał brawo ! Utalentowany, wrażliwy , przystojny . Aż dziwne że jeszcze za swoje osiągnięcia nie dostał pan Oskara ... czego życzę z całego serca xx

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2018
GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

Sport


Reklama