Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyński projektant stworzył krzesło biurowe w kształcie trumny

Londyński projektant stworzył krzesło biurowe w kształcie trumny
Na tym etapie wciąż nie wiadomo, czy fotel ostatecznie zostanie wyprodukowany. (Fot. Behance)
Nazwę mebla 'The Last Shift Office Chair' można przetłumaczyć jako 'krzesło ostatniej zmiany'. Jego siedzisko nawiązuje do modnych i wygodnych foteli-kokonów, które oferują namiastkę intymności w pracy lub w trakcie relaksu.
Reklama
Reklama

Projektant posługujący się pseudonimem Chairbox wyjaśnia w serwisie internetowym Designboom, że zainspirowało go odkrycie naukowców, jak siedzenie przez sześć do ośmiu godzin dziennie w pracy może doprowadzić do śmierci.

W badaniu opublikowanym 15 czerwca w serwisie medycznym JAMA Network Open, faktycznie grupa naukowców wykazała "związek czasu przesiadywania ze śmiertelnością i dolegliwościami sercowo-naczyniowymi".

Można tam przeczytać, że osoby, które spędzały na siedząco osiem lub więcej godzin dziennie, doświadczyły od 17 proc. do 50 proc. wyższego ryzyka zachorowania na zawał mięśnia sercowego, udar mózgu lub niewydolność serca, niż osoby spędzające siedząc połowę tego czasu.

Model krzesła zrobił furorę na platformie Reddit, gdzie okrzyknięto je idealnym dla wampirów.

Projektant opublikował swoją koncepcję na profilu instagramowym oraz na platformie społecznościowej Behance, której głównym celem jest prezentowanie i odkrywanie twórczych osób.

"Zaprojektowany przeze mnie model zapewnia to, że w przypadku śmierci pracownika, kierownictwo musi tylko przybić pokrywę i wytoczyć go na firmowy cmentarz. Proste, ale wydajne" – stwierdził metaforycznie.

Na razie nie poinformował czy znalazła się firma meblarska zainteresowana wdrożeniem jego projektu do masowej produkcji.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.09.2022
GBP 5.4331 złEUR 4.8637 złUSD 5.0328 złCHF 5.1200 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama