Menu

Latem miewamy urlopy, ale nasza skóra nie!

Latem miewamy urlopy, ale nasza skóra nie!
Pielęgnacja skóry latem jest szczególnie istotna... (Fot. Getty Images)
Słońce i beztroski czas spędzony na świeżym powietrzu – to niepodważalne walory lata. To czas zabawy i odpoczynku, ale również większego ryzyka narażenia na zbyt wczesne starzenie się.
Reklama

Skutki stresu oksydacyjnego spowodowanego "szkodliwym działaniem wolnych rodników" to przede wszystkim przedwczesne starzenie się. Eksperci ostrzegają, że nawet 90 proc. problemów dermatologicznych, w tym starzenie się skóry, może w rzeczywistości wynikać z uszkodzeń słonecznych. Na szczęście natura dała nam narzędzia do walki ze szkodami, jakie mogą powodować wolne rodniki. Dała nam przeciwutleniacze.

"Mówiąc najprościej, stres oksydacyjny występuje wtedy, gdy w organizmie dochodzi do zaburzenia równowagi między wolnym rodnikami, a przeciwutleniaczami"- wyjaśnia farmaceuta Shabir Daya.

Jak podkreśla dermatolog Jessie Cheung, lato może szczególnie narażać nas na te najgroźniejsze czynniki, w szczególności promieniowanie UV. Dlatego też w tym czasie szczególnie istotna jest ochrona skóry, pielęgnacja wzbogacona o przeciwutleniacze i dieta, która będzie niczym wewnętrzna tarcza.

Upewnij się, że do posiłków dodajesz jak najwięcej owoców i warzyw – im bardziej barwny jest nasz talerz, tym większą mamy gwarancję, że nasza dieta jest bogata w przeciwutleniacze.

"Owoce i warzywa o żółtym i pomarańczowym zabarwieniu są cennym źródłem przeciwutleniaczy, i powinny stanowić ważną część naszej diety". (Fot. Getty Images)

"Owoce i warzywa o żółtym i pomarańczowym zabarwieniu są cennym źródłem przeciwutleniaczy, i powinny stanowić ważną część naszej diety" – podkreśla dietetyk Samreedhi Goel. Warto również korzystać z sezonu na owoce jagodowe.

Jednak oprócz spożywania pokarmów bogatych w przeciwutleniacze, warto wzbogacić o nie również codzienną pielęgnację. Podstawą jest oczywiście ochrona przeciwsłoneczna. To najważniejszy element pielęgnacji i najsilniejsza tarcza ochronna.

Warto również sięgnąć po preparaty na bazie zielonej herbaty – różnorodne olejki i ekstrakty na jej bazie doskonale tonizują i koją skórę, zwalczając stany zapalne. Można również sięgnąć po ekstrakt z białej herbaty. Tajną bronią mogą okazać się również ekstrakty z wodorostów, które wspomogą jej nawilżenie. W kosmetykach przeznaczonych do letniej pielęgnacji warto również szukać takich składników, jak witamina C i E.

Zaś doskonałe odżywienie skóry zapewnią olejki – w tym wypadku ciekawą propozycją jest olejek marchewkowy, który dodatkowo poprawi koloryt skóry, jej elastyczność lub olejek z pestek winogron, który jest silnym wspomagaczem pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.08.2020
GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

Sport


Sport

Reklama