Menu

Kuba Wojewódzki zdradził historię swojego BMW...

Kuba Wojewódzki zdradził historię swojego BMW...
Kuba ze swoim BMW i współcześnie... (Fot. Instagram/@kuba_wojewodzki_official)
Co łączy Kubę Wojewódzkiego, Piotra Gąsowskiego i Norbiego? Wszyscy trzej byli właścicielami tego samego sportowego auta. Niezwykłą historię pewnego BMW opowiedział na swoim Instagramie showman TVN, który był pierwszym właścicielem tego samochodu. Później odsprzedał je Gąsowskiemu, a następnie wysłużony model trafił do Norbiego.
Reklama

Kuba Wojewódzki opublikował na Instagramie wyszperane w prywatnym archiwum zdjęcie, na którym widzimy, że już w młodości miał słabość do szybkich, luksusowych aut. "Kiedy byłem małym chłopcem… jeździłem BMW 46 MPower (Będziesz Miał Wypadek). Autem które zmotoryzowało polską dresiarnię (co poniekąd widać). Kupił go ode mnie Piotr Gąsowski i od tamtego czasu mój silnik brzmiał mu znajomo" – napisał pod zdjęciem showman TVN. Na fotografii dziennikarz dumnie stoi na podjeździe przy swojej "bryce", ubrany, rzecz jasna, w sportowy strój.

Jeden z obserwatorów Wojewódzkiego spytał o to, jakie były dalsze losy tego auta. "Kupił je Norbi. Wyciął katalizator i opier…ł" – wyjawił showman.

Kolejny fan dorzucił intrygującą plotkę. "Częstochowska legenda głosi, że Norbi sprzedał później tą perełkę Najmanowi". Czyżby więc słynny częstochowianin, bokser Marcin Najman miałby być kolejnym właścicielem tego weterana szos? Tego Wojewódzki już nie zdradził.

Kuba Wojewódzki słynie ze swojej słabości do szybkich aut... (Fot. PAP)

Więcej o pamiętnym BMW Wojewódzki opowiedział w swojej autobiografii. "Po chwili prawdziwa torpeda, którą odkupił ode mnie Piotrek Gąsowski, czyli bmw M3 power. Przyspieszenie miała takie, że czułeś się bracie, jakbyś pakował głowę do piekarnika. Zmyślny Germaniec wpakował tam jednostkę o 3 litrach pojemności i z niezwykłym potencjałem 360 koni mechanicznych. Trasę Warszawa-Katowice pokonywałem na dwóch bakach i jednym uśmiechu kretyna" – wspominał showman w książce "Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia".

"Było to moje pierwsze auto, w którym silnik przenosił minimalne drgania na kierownicę. Wtedy wydawało mi się to potrzebne i profesjonalne. Był wibratorem, który wprowadzałem do swojej chłopięcej wyobraźni. Czułem się jak pilot promu kosmicznego Discovery" – relacjonował dalej Wojewódzki. 

Komentarze
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.01.2021
GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł

Sport


Sport

Reklama