Menu

Kontynuacja "Seksu w wielkim mieście" z czarnoskórymi bohaterkami

Kontynuacja "Seksu w wielkim mieście" z czarnoskórymi bohaterkami
Saraj Jessica Parker szczególnie naciskała, aby w serialu zagrały czarnoskóre aktorki. (Fot. PAP/EPA)
Odkąd świat obiegła informacja o planowanym reboocie jednego z najbardziej kultowych seriali w historii telewizji, fani na całym świecie pilnie śledzą wszelkie doniesienia na ten temat. Nowe szczegóły ujawnił teraz Casey Bloys, dyrektor ds. treści w HBO Max. Wyznał, iż twórcy kontynuacji 'Seksu w wielkim mieście' zdecydowali się na zwiększenie różnorodności rasowej w obsadzie produkcji.
Reklama

Kontynuacja serialu „Seks w wielkim mieście" będzie liczyć dziesięć odcinków. Ma nosić tytuł „And Just Like That…", a wystąpią w niej trzy z czterech największych gwiazd oryginalnej produkcji, która w telewizji zadebiutowała w 1998 roku. Do swoich ról powrócą Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis, czyli niezapomniane Carrie, Miranda i Charlotte. Nie pojawi się za to Samantha Jones, w którą przed laty z sukcesem wcielała się Kim Cattrall.

Nowe szczegóły na temat nadchodzącego rebootu serialu ujawnił właśnie Casey Bloys, dyrektor programowy ds. treści platformy streamingowej HBO Max. Zdradził on, że w obsadzie produkcji pojawią się co najmniej trzy nowe czarnoskóre bohaterki. Zabiegał o to producent serialu Michael Patrick King oraz odtwórczyni roli Carrie.

"Sarah Jessica Parker chce opowiedzieć uczciwą historię kobiet po pięćdziesiątce, które mieszkają w Nowym Jorku. Zarówno jej, jak i Michaelowi mocno zależy na tym, by obsada nie była całkowicie biała, bo nie odzwierciedliłaby tego, jak wygląda dziś Nowy Jork" – zaznaczył Bloys w rozmowie z TVLine. I dodał, że grono scenarzystów również zasilili twórcy o kolorze skóry innym niż biały – za scenariusz odpowiadają m.in. Samantha Irby, Rachna Fruchbom i Keli Goff.

Co znamienne, serial po latach od premiery był mocno krytykowany przez współczesnych widzów właśnie ze względu na brak różnorodności rasowej w obsadzie.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.06.2021
GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama