Menu

Koncertowy film Shakiry!

Koncertowy film Shakiry!
Shakira to jedna z najbardziej znanych artystek z Kolumbii na świecie. (Fot. Getty Images)
Shakira opublikowała zapowiedź koncertowego filmu Shakira in Concert: El Dorado World Tour. Gwiazda współreżyserowała dokument.
Reklama

Koncertowy film Shakiry "Shakira in Concert: El Dorado World Tour" to dokumentalny film nie tylko o trasie koncertowej Shakiry, ale także o tym jak gwiazda przezwyciężyła ciężką chorobę strun głosowych.

Shakira wyreżyserowała dokument z pomocą Jamesa Merrymana, a większość materiału została nakręcona na koncercie gwiazdy w sierpniu 2018 r. w Los Angeles. W filmie znajdą się również zakulisowe klipy oraz komentarz samej wokalistki.

Album "El Dorado" Shakira wydała w maju 2017 r.

Shakira urodziła się w 1977 r. w kolumbijskim mieście Barranquilla. Dziadkowie od strony ojca wyemigrowali z Libanu do Nowego Jorku, gdzie urodził się jej ojciec, który w wieku pięciu lat wyemigrował do Kolumbii. Jej imię pochodzi z języka arabskiego, a tłumaczone na język polski oznacza "kobietę pełną łaski" jak i "wdzięczną", dla swego dobroczyńcy. Jej kuzynką jest Valerie Dominguez, modelka i Miss Kolumbii 2005.

Po okresie nagrywania piosenek hiszpańskich, anglojęzyczną płytę "Laundry Service" piosenkarka nagrała w 2001 r. Płyta stała się największym dotychczas sukcesem komercyjnym artystki, a wiele piosenek stało się ogólnoświatowymi przebojami. Album rozszedł się w 13 mln nakładzie.

Kolejne płyty "Fijacion Oral Vol. 1" oraz anglojęzyczna wersja "Oral Fixation Vol. 2" wydane w 2005 r., potwierdziły sukces kolumbijskiej artystki na muzycznej estradzie. Piosenka "Hips Don’t Lie" została najlepiej sprzedającym się utworem roku.

W 2010 r. Shakira nagrała piosenkę "Waka Waka (This Time for Africa)”, która została oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA. Utwór spotkał się z gorącym przyjęciem, stał się hitem oraz najlepiej sprzedającym się singlem promującym tego typu imprezę. Angielska wersja piosenki zajmuje trzecie miejsce wśród najczęściej oglądanych teledysków w serwisie YouTube.

W 2011 r. Shakira zagrała swój pierwszy koncert w Polsce, występując w łódzkiej Atlas Arenie. W tym samym roku odsłoniła swoją gwiazdę w Hollywood Walk of Fame.

W czerwcu 2012 r. artystka ponownie pojawiła się w Polsce, tym razem w związku z meczami reprezentacji Hiszpanii na UEFA Euro 2012 – jej partnerem jest piłkarz Gerard Pique.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 09.07.2020
GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

Sport


Sport

Reklama