Menu

"Komiks na 100 lat" - inicjatywa Fundacji Edukacji Polonijnej

"Komiks na 100 lat" - inicjatywa Fundacji Edukacji Polonijnej
Jeśli lubicie komiksy, macie talent plastyczny i nie brakuje Wam wiedzy o historii walki o niepodległość Polski, koniecznie weźcie udział w konkursie Fundacji Edukacji Polonijnej.
Reklama

„Komiks na 100 lat” to nowa inicjatywa Fundacji Edukacji Polonijnej, która zajmuje się promocją polskiej edukacji, użycia języka ojczystego oraz dwujęzyczności wśród Polonii na całym świecie. W ramach konkursu uczniowie szkół w Polsce, jak również polscy uczniowie za granicą, mają przygotować komiks opisujący wydarzenia historyczne lub bohaterów narodowych z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości. Technika wykonania pracy jest dowolna, a termin przesłania zgłoszeń mija 3 listopada 2018 roku.

To kolejny etap obchodów stulecia niepodległości Polski; cały czas trwają również otwarte, bezpłatne webinaria historyczne „Jestem Polakiem”. Dedykowane są uczniom w wieku 13-17 lat, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o tym niezwykłym okresie w historii naszego kraju. Kolejne zajęcia już 13 października.

Więcej informacji o konkursie plastycznym znajdą Państwo na stronie Fundacji Edukacji Polonijnej: 

https://polonia.edu.pl/na-100/

Przydatne linki związane z cyklem zajęć online „Jestem Polakiem” dostępne są tutaj:

https://polonia.edu.pl/jestem-polakiem/

Zajęcia oraz konkurs organizowane są w ramach projektu Bank Ambitnej Młodzieży Fundacji Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego.

facebook.com/FundacjaEdukacjiPolonijnej

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.06.2020
GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

Sport


Sport

Reklama