Menu

Kendall Jenner dzięki pandemii lepiej radzi sobie z napadami lęku

Kendall Jenner dzięki pandemii lepiej radzi sobie z napadami lęku
Kendall to obecnie słynna modelka. (Fot. PAP/EPA)
Topmodelka wielokrotnie wypowiadała się na temat swoich problemów z psychiką, gdyż od lat boryka się z napadami lęku. Jak ujawniła w najnowszym wywiadzie, spowodowana pandemią izolacja okazała się dla niej remedium.
Reklama

Choć życie, jakie prowadzi Kendall Jenner – wypełnione sesjami zdjęciowymi dla prestiżowych magazynów i wyjazdami do egzotycznych krajów – może wydawać się beztroskie i pozbawione jakichkolwiek wad, w rzeczywistości jest zupełnie inne. Przyrodnia siostra Kim Kardashian od wielu lat zmaga się bowiem z nawracającymi stanami lękowymi, które nierzadko utrudniają jej codzienne funkcjonowanie i odbijają się negatywnie na relacjach z ludźmi.

W wywiadzie udzielonym magazynowi "Vogue" gwiazda wybiegów ujawniła, że napadów lęku zaczęła doświadczać w bardzo młodym wieku. "Pamiętam, że to zaczęło się, kiedy byłam dzieckiem – miałam 8, może 10 lat. W pewnym momencie poczułam ogromny niepokój i dostałam takiej zadyszki, że dosłownie straciłam oddech. Po tym epizodzie pobiegłam do mamy i jej o tym opowiedziałam" – zdradziła Jenner. I opisała towarzyszące napadom lęku fizyczne objawy. "Lęk potrafi być naprawdę przerażający, bardzo intensywny. W takich sytuacjach czuję, że muszę być natychmiast przewieziona do szpitala, bo mam wrażenie, że moje serce zawodzi, że lada moment nie będę mogła oddychać. Czasami myślę, że umieram" – dodała modelka.

Międzynarodowa popularność, którą zdobyła po wkroczeniu do świata modelingu, jedynie nasiliła jej dawne problemy. "Myślę, że ogrom pracy i bycie pod ciągłą obserwacją sprawiły, że w pewnym sensie straciłam nad tym kontrolę. Ludzie myślą: czym niby ona musi się tak zamartwiać?. Zdaję sobie sprawę z tego, że prowadzę bardzo uprzywilejowany, ekscytujący styl życia, że miałam dużo szczęścia. Ale nie oznacza to, że nie mam prawa do trudnych emocji. Jestem tylko człowiekiem, mam te same wątpliwości i lęki, co inni" – zaznaczyła Jenner.

Okres spowodowanej pandemią izolacji miał paradoksalnie zbawienny wpływ na psychikę modelki, gdyż mogła wreszcie odpocząć od tłumów, korzystając z uroków samotności. "W otoczeniu ludzi zwykle czuję się bardzo przytłoczona. Kiedy spotykam się ze znajomymi i pojawi się więcej osób niż zakładałam, czuję niepokój i dyskomfort. Spędzając czas w samotności poczułam zadowolenie i ulgę" – wyznała.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 11.06.2021
GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama