Menu

Kate Winslet pokonała rekord Toma Cruise'a!

Kate Winslet pokonała rekord Toma Cruise'a!
Brawo, Kate! Tylko co na to Tom Cruise?... (Fot. PAP/EPA)
Na potrzeby drugiej części 'Avatara' Kate Winslet nauczyła się freedivingu, czyli nurkowania na wstrzymanym oddechu. W trakcie zdjęć do filmu potrafiła być pod wodą bez oddychania aż siedem minut. Jak przyznaje, takie nurkowanie przynosi cudowne uczucie, ale w pewnym momencie pojawia się strach, że człowiek ociera się o śmierć.
Reklama

Siedem minut i 14 sekund – tyle najdłużej Kate Winslet wytrzymała na jednym oddechu, pracując przy scenie realizowanej pod wodą do sequelu "Avatara". Tym samym okazała się lepsza od Toma Cruise’a, który nie oddychał przez sześć minut, gdy kręcił "Mission: Impossible - Rogue Nation".

"Boże, to takie cudowne. Twój umysł całkowicie odpływa. Nie możesz myśleć o czymkolwiek. Po prostu patrzysz na bąbelki pod sobą. Moje pierwsze słowa, kiedy się wynurzyłam, brzmiały: Czy jestem martwa? Myślałam, że umarłam" - wspomina Winslet w rozmowie z brytyjskim tygodnikiem "The Observer".

Co ciekawe, w treningach freedivingu uczestniczył z nią mąż, biznesmen Ned Rocknroll. "Musisz mieć kogoś tam (pod wodą – red.). Ned trenował ze mną i był całkiem dobry we wstrzymywaniu oddechu, ale na koniec mdlał" – relacjonuje Kate. Aktorka uczyła się nowej umiejętności aż przez miesiąc.

Podwodne zdjęcia z udziałem Winslet były realizowane w Nowej Zelandii w 2018 r. W "Avatarze 2" aktorka wciela się w postać o imieniu Ronal. Na razie nie wiadomo, jaką rolę odegra w fabule.

"Avatar 2" wejdzie do kin w grudniu 2022. Dwa lata później planowana jest premiera trzeciej części filmu o mieszkańcach planety Pandora. Nad wszystkimi odsłonami - pod względem reżyserskim, scenariuszowym i producenckim, czuwa James Cameron. Wcześniej współpracował on z Winslet przy "Titanicu".

Komentarze
  • Tom
    25 lutego, 00:04

    To ten zegarek, który liczył jej czas spieszył się o jakieś 100%. Bajki, bójki i brawurki! Ja w młodości dużo pływałem. W szkole podstawowej i średniej wygrałem tam nawet parę jakiś mało istotnych zawodów pływackich. W Zabrzu na basenie miejskim siedziałem pod wodą 5 min. i 50 sekund ale siedziałem, a nie pływałem, a to duża różnica bo gdy się ruszasz pod wodą to szybciej spalasz tlen. Miałem 17 lat i byłem w perfekcyjnej kondycji fizycznej a pojemność moich płuc była 123% średniej. Nie wierzę, że ta pomarszczona baba na zdjęciu byłaby w stanie pobić mój rekord i to taka stara!!!

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 13.04.2021
GBP 5.2727 złEUR 4.5627 złUSD 3.8342 złCHF 4.1473 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama