Menu

Kate Moss stworzyła własną kolekcję ubrań

Kate Moss stworzyła własną kolekcję ubrań
Kate Moss to znana na całym świecie brytyjska supermodelka, pochodząca z londyńskiego Croydon. (Fot. PAP/EPA)
Legendarna topmodelka przygotowała dla swoich fanów nie lada niespodziankę - zaprojektowała limitowaną kolekcję ubrań. Część zysków ze sprzedaży zasili konto organizacji charytatywnej Save the Children, której misją jest niesienie pomocy ubogim dzieciom i ich rodzinom.
Reklama

Motyw przewodni kolekcji inspirowany jest uwielbianymi przez gwiazdę wybiegów motylami oraz symbolicznie nawiązuje do teorii efektu motyla. 

"Niedawno uruchomiliśmy markę KMA Studio i wraz z całym zespołem chcieliśmy stworzyć wpisujący się w filozofię zrównoważonego rozwoju produkt, który przyniesie korzyści potrzebującym. Zainspirowani teorią efektu motyla, według której nawet niewielka zmiana może mieć ogromny wpływ na otoczenie oraz moją osobistą miłością do motyli, zaprojektowaliśmy ten niestandardowy, abstrakcyjny nadruk. Współpraca z Save the Children oznacza, że poprzez swój niewielki projekt możemy wesprzeć niezwykle ważną inicjatywę" - wyznała Kate Moss.

W sesji zdjęciowej promującej nowe przedsięwzięcie modelki wzięła udział jej córka Lila, która jesienią ubiegłego roku z impetem wkroczyła do świata wielkiej mody, debiutując na wybiegu podczas Paryskiego Tygodnia Mody. Prócz niej ubrania z jej limitowanej kolekcji zaprezentowali na sobie również Samer Rahma i Louis Baines, którzy podpisali niedawno kontrakt z należącą do modelki agencją talentów Kate Moss Agency. "Jestem niesamowicie dumny z tego, że zostałem zaangażowany do tego projektu. Mam nadzieję, że ta inicjatywa pomoże nagłośnić problemy, z jakimi borykają się dzieci na całym świecie" – zaznaczył fotograf i autor sesji, Finlay Pitt.

T-shirty i bluzy z limitowanej kolekcji Kate Moss, w cenie odpowiednio 40 i 90 funtów, są uszyte ze stuprocentowej bawełny organicznej. Do klientów zostaną wysłane w opakowaniach wykonanych z tworzyw pozyskanych z recyklingu. Marka KMA Studio przekaże organizacji Save the Children 5 funtów ze sprzedaży każdego produktu. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.04.2021
GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama