Menu

Kanye West buduje domy jak z "Gwiezdnych wojen"

Kanye West buduje domy jak z "Gwiezdnych wojen"
Kanye z żoną Kim Kardashian. (Fot. Getty Images)
Gwiazdor rapu Kanye West buduje mieszkania dla ludzi o niskich dochodach w oparciu o architekturę znaną z filmu Star Wars: Nowa nadzieja. Domy mają być tanie i w zamyśle rapera mają z nich korzystać również bezdomni.
Reklama

Kanye West ujawnił, że buduje wspólnotę mieszkaniową dla bezdomnych, zainspirowany filmami serii "Star Wars". Mają to być repliki domu Luke’a Skywalkera z planety Tatooine z filmu "Star Wars. Nowa nadzieja" z 1977 r. 42-letni raper jest bohaterem sierpniowej cover story "Forbesa".

W wywiadzie z 2018 roku Kanye West zapowiadał swoje przedsięwzięcie twierdząc, że będzie tym dla architektury, kim dla samolotów był Howard Hughes, a dla samochodów Henry Ford. Domy mają być tanie i w zamyśle rapera mają z nich korzystać bezdomni.

Kanye West to jeden z najpopularniejszych raperów. Jego płyty rozeszły się w nakładzie 32 mln egzemplarzy, a w formacie cyfrowym ściągnięto je 100 mln razy. Zdobył ponad 20 statuetek Grammy. Magazyn "Time" dwukrotnie zamieścił go na liście "100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie" - w 2005 i 2015 roku. Amerykanin nie boi się kontrowersji i chętnie łączy muzykę ze sztuką. Jego ósmy krążek to "ye" z czerwca 2018 roku.

W 2003 roku raper założył fundację Kanye West Foundation. W sierpniu 2007 roku poprowadził koncert charytatywny, który odbył się z okazji nawiązania współpracy pomiędzy jego fundacją i Strong American Schools. Wspólne działania obu organizacji mają na celu pomoc latynoskim i afroamerykańskim dzieciom w kontynuacji nauki w szkole i zdobywaniu wykształcenia na każdym stadium edukacji. Kanye wsparł własną fundację zasilając jej konto kwotą 500 tys. dolarów.

Raper wielokrotnie udzielał się w różnorakich akcjach charytatywnych, m.in. Millions More Movement, 100 Black Men of America, koncercie Live Earth, wziął udział w marszu z okazji Światowego Dnia Wody, biegach charytatywnych Nike, akcji MTV na rzecz młodych weteranów wojny w Iraku, a także w programach mających pomóc ofiarom huraganu Katrina. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.02.2020
GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

Sport


Reklama