Menu

Kalendarz Pirelli: Claire Foy i Emma Watson jako szekspirowskie Julie

Kalendarz Pirelli: Claire Foy i Emma Watson jako szekspirowskie Julie
Claire Foy zasłynęła rolą królowej Elżbiety II w serialu "The Crown" ("Korona"). (Fot. Getty Images)
Kalendarz Pirelli od lat uchodzi za wyjątkowe, a wręcz kultowe wydawnictwo. W sesji zdjęciowej do najnowszej edycji kalendarza, której motywem przewodnim jest postać szekspirowskiej Julii, udział wzięły m.in. Emma Watson i Claire Foy.
Reklama

Jak wyglądałaby bohaterka jednego z najsłynniejszych dramatów wszech czasów, gdyby Szekspir sportretował ją właśnie dziś? Otóż miałaby twarz Emmy Watson, Claire Foy, Chriss Lee lub Kristen Stewart – tak przynajmniej każą nam domniemywać najnowsze prace Paolo Roversiego.

Zdjęcia autorstwa cenionego włoskiego fotografa, przedstawiające współczesne interpretacje Julii w wykonaniu znanych artystek, ozdobią karty legendarnego kalendarza Pirelli na rok 2020.

Pierwotnie był on tylko firmowym kalendarzem produkującej opony firmy Pirelli. Z biegiem lat stale zyskiwał jednak na prestiżu, a towarzysząca mu aura ekskluzywności tylko przydawała mu renomy. Stworzony w 1963 r., od początku swego istnienia znany był z mocno ograniczonej dostępności – w jego posiadanie wejść mogły jedynie wyselekcjonowane osobistości i klienci firmy Pirelli.

Emma Watson, czyli pamiętna Hermiona z "Harry'ego Pottera". (Fot. Getty Images)

W 1993 r. formuła kalendarza została opracowana na nowo, by stać się projektem, który dziś uchodzi za wręcz kultowy. Jego wciąż ewoluująca koncepcja odzwierciedla skądinąd ewolucję naszego gustu i smaku – zamiast epatowania nagością, bazuje wszak obecnie na zjawiskowych kreacjach, wyszukanej scenerii i prawdziwie artystycznej wizji.

Kalendarz Pirelli słynie też z rozmachu – do udziału w sesjach zdjęciowych zapraszani są od lat najlepsi fotografowie i dyrektorzy artystyczni, a w rolach modelek występują najbardziej inspirujące gwiazdy.

I tak w powstałej w maju sesji autorstwa słynnego, znanego z wysmakowanych, eleganckich prac, fotografa Paolo Roversiego, mającej miejsce w Weronie i Paryżu, zgodziły się wziąć udział aktorki Claire Foy, Mia Goth, Emma Watson, Indya Moore, Yara Shahidi i Kristen Stewart.

Kristen Stewart, znana z sagi "Zmierzch", często zmienia wizerunek. (Fot. Getty Images)

Prócz brytyjskich i amerykańskich gwiazd ekranu przed obiektywem stanęły także hiszpańska piosenkarka Rosalia, francusko-włoska artystka Stella Roversi oraz chińska piosenkarka Chriss Lee.

Motywem przewodnim najnowszej edycji kalendarza jest postać legendarnej szekspirowskiej kochanki. „Wciąż szukam mojej Julii i będę jej szukał przez całe życie. Ponieważ Julia jest snem” – stwierdza tajemniczo Paolo Roversi w rozmowie z amerykańskim magazynem „Elle”.

Będąca fotograficzną opowieścią sesja pod hasłem „Looking for Juliet” – czyli „Szukając Julii” – zawiera współczesne interpretacje tragicznej bohaterki wszechczasów w wykonaniu znanych i cenionych artystek. Możemy je podziwiać już dziś na klimatycznych zdjęciach zza kulis, które gwiazdy opublikowały w swoich galeriach na Instagramie.

Na premierę kalendarza Pirelli będziemy tymczasem musieli poczekać aż do końca tego roku.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.02.2020
GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

Sport


Reklama