Menu

"Joker" wśród nominacji do Złotej Maliny

"Joker" wśród nominacji do Złotej Maliny
Hollywood 2004: Prezenter Chip Dornell zaprezentował kandydata do nagrody "Razzie" za najgorszy obraz - film "Mały człowiek". (Fot. Getty Images)
Fundacja Nagrody Złota Malina ogłosiła listę nominacji do trofeum, o którym nie marzy nikt. Zaskakuje 'Joker' - nominowany do 'Razzie' czyli Złotej Maliny w kategorii 'Najbardziej lekkomyślne trwonienie ludzkiego życia i dobra publicznego'.
Reklama

W tegorocznej 40. edycji konkursu o palmę… tj. malinę pierwszeństwa rywalizują głównie: "Koty" (adaptacja musicalu Andrew Lloyda Webbera), "Rambo: Ostatnia krew" i "A Madea Family Funeral'. Wspomniane produkcje uzyskały po 8 nominacji.

Do tej pory "Razzies" wręczano,… a raczej próbowano wręczyć w przeddzień gali oscarowej. Próbowano, bo osobiście odebrały je tylko cztery osoby: Paul Verhoeven, Tom Green, Halle Berry i Sandra Bullock. W obecnej, czterdziestej edycji konkursu odstąpiono o tego zwyczaju (podobnie jak w 2012 r.) i na razie poznaliśmy tylko nominacje.

Inną nowością jest dodanie kategorii: "Najbardziej lekkomyślne trwonienie ludzkiego życia i dobra publicznego:. W nominacjach: "Dragged Across Concrete", "Sharon Tate", "Hellboy", "Rambo: Ostatnia krew" i… "Joker".

Termin gali nie jeszcze znany. 8 lat temu, odbyła się ona 1 kwietnia.

Komentarze
  • Kasia
    17 lutego, 11:35

    przetrwalam pol Jokera i wylaczylam film. Byl okropny, nie wiem za co te inne nagrody ale MALINA mu sie nalezy!

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 31.03.2020
GBP 5.105 złEUR 4.552 złUSD 4.147 złCHF 4.300 zł

Sport


Reklama