Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jeff Goldblum wydaje nowy album

Jeff Goldblum wydaje nowy album
Utalentowany aktor, ale także muzyk! (Fot. Getty Images)
Po sukcesie debiutanckiego albumu, gwiazdor Hollywood Jeff Goldblum ogłosił premierę swojego drugiego krążka. Płyta, nagrywana dla wytworni Decca, ukaże się jeszcze w tym roku.
Reklama

"Praca nad kolejnym albumem pod okiem dobrych duchów z Decca Records dodaje mi skrzydeł" - zapewnił w jednym z wywiadów Jeff Goldblum. "Niech mnie ktoś uszczypnie i powie, że to nie sen... Mam tylko nadzieję, że słuchacze doświadczą tego samego uczucia, co ja, kiedy nagrywaliśmy album – niesamowitej radości" - dodaje aktor.

Goldblum gra na fortepianie praktycznie przez całe życie i koncertuje ze swoim zespołem od ponad 30 lat. Jednak kluczowym momentem dla aktora stał się wspólny występ z Gregorym Porterem w popularnym programie "The Graham Norton Show". Oczarował wtedy szefów wytwórni Decca, którzy natychmiast byli gotowi podpisać z nim kontrakt płytowy. W rezultacie powstał album zatytułowany "The Capitol Studio Sessions", z udziałem Mildred Snitzer Orchestra i gości takich jak Imelda May czy Haley Reinhard. Krążek wylądował na szczycie jazzowej listy najlepszych albumów w USA i Wielkiej Brytanii.

Jeff Goldblum zagrał w filmie Davida Cronenberga "Mucha", ale prawdziwą sławę przyniosła mu rola w obrazach Stevena Spielberga "Park Jurajski" i sequelu "Zaginiony Świat: Park Jurajski" oraz kreacja odkrywcy planów kosmitów w thrillerze Rolanda Emmericha "Dzień niepodległości". Stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów Hollywoodu, ale ciągnęło go na estradę. Jak wielu przed nim poczuł muzyczny zew.

Chyba najsłynniejsza "filmowa" kapela to Thirty Seconds to Mars z Jaredem Leto, laureatem nagrody Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Witaj w klubie". Zespół z powodzeniem nagrywa i koncertuje, ma także swoich fanów nad Wisłą. Podczas każdego pobytu w naszym kraju Jared powtarza, że polskie pierogi może jeść całe życie...

Inny laureat Oscara za reżyserię i produkcję "Tańczącego z wilkami" Kevin Costner również stanął na estradzie. W 2007 założył zespół z pogranicza rocka i country Modern West, gdzie śpiewa i gra na gitarze. Wraz z grupą nagrał m.in. albumy "Untold Truths", "Turn It On" i "From Where I Stand".

Sam Goldblum ma nietuzinkowe spojrzenie na wiele tematów. Gwiazdor przyznaje, że jest daleki od bycia materialistą. "Mniej rzeczy, oto moje motto. Wyzbywaj się i upraszczaj. Nie lubię, kiedy ktoś w telewizji coś nam wciska. Większość rzeczy oddaję. Nigdy nie interesowały mnie pieniądze. Nie lubię fikuśnych rzeczy, a gromadzenie bogactwa mnie mierzi. Niedawno obejrzałem filmik o prywatnym odrzutowcu Donalda Trumpa, całym w złocie. Zrobiło mi się niedobrze" - stwierdził Goldblum w wywiadzie dla magazynu "Esquire".

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 11.10.2019
GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

Sport


Reklama