Menu

Jakie hobby mają Polacy?

Jakie hobby mają Polacy?
Najczęstszym hobby wybieranym przez Polaków pozostaje oglądanie telewizji. (Fot. Getty Images)
Jako że w czasie pandemii wiele z dotychczasowych form spędzania wolnego czasu było niemożliwych, zdawać by się mogło, że będzie to inspiracją do szukania nowych sposobów. Otóż nie. W trakcie trwania obostrzeń 80 proc. Polaków nie znalazło nowego hobby, chętniej za to sięgało po dobrze znane sposoby na relaks.
Reklama

Wnioski płynące z badania Payback Opinion Poll potwierdzają stare powiedzenie, że najbardziej lubimy te piosenki, które znamy. Interesują nas zatem tradycyjne, sprawdzone, umiarkowanie rozwijające sposoby spędzania wolnego czasu.

Z badania wynika, że będąc w domu, najchętniej regenerujemy się przed telewizorem, oglądając seriale i filmy – taki sposób na relaks wybiera ponad połowa Polaków, 54 proc. Po książkę sięga jedynie co trzeci Polak, dużo chętniej trzyma w dłoni telefon. Przeglądanie Internetu, jako formę spędzania wolnego czasu w domu, wskazuje bowiem niemal połowa respondentów, 47 proc. Najmniej, bo zaledwie 8 proc. badanych, regeneruje się w domu, ćwicząc.

Poza domem Polacy najchętniej umawiają się na spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Na taką rozrywkę wskazało aż 61 proc. badanych. W wolnej chwili chętnie wybieramy się do restauracji, pubów i kawiarni, ewentualnie do kina, teatru czy galerii. Doceniamy też aktywność na świeżym powietrzu oraz krótkie wypady poza miasto. Jak się jednak okazało to restauracji i kin w trakcie obostrzeń brakowało nam najbardziej, co potwierdza 47 proc. ankietowanych.

Komentarze
  • Gosc
    13 października, 22:15

    Dymanie i gapienie sie.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.10.2021
GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama