Menu

Jak wygrać pobyt w domu Julii w Weronie?

Jak wygrać pobyt w domu Julii w Weronie?
Wystarczy opisać swoją miłość, by uzyskać szansę na spędzenie walentynkowego wieczoru patrząc w niebo z balkonu Julii. (Fot. Getty Images)
Walentynkowa noc spędzona w domu, który był świadkiem miłości Romea i Julii - trudno o bardziej romantyczny scenariusz dla zakochanych. Wystarczy napisać list do Julii i poruszająco opowiedzieć o swoim uczuciu.
Reklama

Najbardziej znana historia miłosna na świecie rozgrywała się we włoskim mieście Werona. Chociaż Szekspir nie podał, gdzie dokładnie mieszkała Julia, którą kochał Romeo, od lat za prawdziwy dom bohaterki dramatu uznaje się stojącą w centrum miasta kamienicę Casa di Giulietta.

Szekspirowska, najbardziej znana historia miłosna na świecie, rozgrywała się we włoskiej Weronie. (Fot. Getty Images)

To sprawia, że ten XIII-wieczny budynek, w którym mieści się muzeum, jest dziś symbolem miłości, do którego ściągają turyści z całego świata. To tu docierają również tysiące listów pisanych do Julii. Teraz taki list może stać się przepustką do spędzenia niezwykłych chwil w Weronie. Wszystko dzięki konkursowi Airbnb.

Wystarczy zarejestrować się na stronie Airbnb, a potem razem z ukochaną osobą napisać po angielsku przejmujący list do Julii. Para powinna oczywiście opowiedzieć w nim historię swojej miłości. Zwycięska para będzie miała okazję spędzić walentynkową noc w Domu Julii. Dodatkową nagrodą jest zaproszenie na romantyczną kolację, którą przygotuje nagrodzony gwiazdkami Michelin szef kuchni Giancarlo Perbellini oraz możliwość odpisania na niektóre z nadesłanych listów i spacer śladami słynnej pary kochanków.

"Dom Julii jest najważniejszym muzeum w Weronie, przyciągającym miliony odwiedzających każdego roku" - przyznał Federico Sboarina, burmistrz gminy Werona.

Giacomo Trovato, dyrektor generalny Airbnb we Włoszech dodał, że taki pobyt będzie dla jednej pary wyjątkową okazją do świętowania swojej miłości w możliwie najbardziej romantycznym domu w historii literatury.

Trzeba się jednak spieszyć. Listy przyjmowane są do 2. lutego 2020.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.02.2020
GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

Sport


Reklama