Menu

Hellmanns pozywa producenta majonezu bez jajek!

Hellmanns pozywa producenta majonezu bez jajek!
Poszło o... jajka!
Reklama
Unilever, światowy gigant stojący m.in. za produkcją majonezów Hellmanns pozwał amerykańskiego producenta majonezu bezjajecznego "Just Mayo". Jego zdaniem sos, który nie zawiera jajek nie może być nazywany majonezem.

Za produkcją "Just Mayo" ("Tylko majonez") stoi szybko rosnąca kalifornijska spółka z branży spożywczej Hampton Creek, w której finansowanie włączył się ostatnio m.in. Bill Gates. Unilever zarzuca jej, że próbuje podczepiać się pod sukces sprzedażowy tradycyjnych majonezów, a stosowane przez nią nazwa i logo (pęd wyrastający z jaja) wprowadzają konsumentów w błąd, przez co "spółka Unilever ponosi znaczące straty".

"Unilever stosuje definicje z ery konia i powozu, a takie przestarzałe myślenie nie pomoże wyżywić świata i nie wzmocni naszej planety" - odpowiadają na pozew przedstawiciele Hampton Creek.

Definicję majonezu, którą w swoich zarzutach stosuje producent Hellmanns'a potwierdza jednak amerykański urząd ds. żywności: według niego, aby sos mógł nazywać się majonezem, musi zawierać przynajmniej domieszkę żółtek kurzych jaj. Tymczasem "Just Mayo" zawiera białka z grochu, olej rzepakowy, ocet i sok z cytryny. To znana w środowisku wegan receptura na majonez bez jaj.

Majonezy tego typu były na rynku już od kilku lat, lecz spór wywołało dopiero logo i nazwa zastosowane w "Just Mayo".
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 02.06.2020
GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

Sport


Sport

Reklama