Menu

Gwiazda "Gambitu królowej” o swoim nowym filmie: Czegoś takiego jeszcze nie było

Gwiazda "Gambitu królowej” o swoim nowym filmie: Czegoś takiego jeszcze nie było
Anya Taylor-Joy i reżyser Robert Eggers znają się od dawna. (Fot. PAP/EPA)
Odkąd Robert Eggers zadebiutował w 2015 roku filmem 'Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii', każdy jego kolejny film to wydarzenie. Tak było z ubiegłorocznym filmem 'Lighthouse', tak zapewne będzie z kręconym właśnie 'The Northman' poświęconym Wikingom. Występująca w nim w jednej z ról głównych Anya Taylor-Joy zapewnia, że należy spodziewać się produkcji, jakiej jeszcze nie było.
Reklama

To właśnie udział w filmie "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii" zapoczątkował karierę Taylor-Joy, którą ostatnio można było oglądać w roli głównej w świetnie przyjętym serialu Netfliksa "Gambit królowej". Teraz aktorka pracuje nad filmem "The Northman". Na planie spotka się tam z Nicole Kidman, Alexandrem Skarsgardem, Ethanem Hawke, Willemem Dafoe, Bjork i Claesem Bangiem.

"Jestem przeszczęśliwa, że znów pracujemy z Robertem. Jesteśmy przyjaciółmi dłużej niż współpracownikami. Możliwość ponownego tworzenia razem sztuki jest wspaniała. Jestem bardzo dumna, że mogę uczestniczyć w tym projekcie. Zaprezentujemy światu coś, czego naprawdę jeszcze nikt nie widział. To prawdziwy film Roberta Eggersa. Osobom, które pierwszy raz z nim współpracują, powtarzam: Będzie wam zimno, nigdy nie będzie wam wygodnie, ale efekt będzie niesamowity" – powiedziała Taylor-Joy w wywiadzie dla portalu Collider.

Zdjęcia do filmu "The Northman" wznowiono w listopadzie po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Tuż przed wyruszeniem na mieszczący się w Irlandii plan filmu Eggersa, występująca w nim Nicole Kidman udzieliła krótkiego wywiadu. Wyznała m.in., że choć nie widać tego po niej, to w głębi duszy jest przerażona wyzwaniami, jakie stoją przed jej postacią.

"Jestem głęboko oddana filmowcom kręcącym autorskie kino. Ich potęga tkwi w ich wizji i możliwościach. Gdy miałam 14 lat, obiecałam sobie, że będę podróżować po świecie i pracować z twórcami różnych narodowości w różnych krajach, przy filmach z różnych gatunków. To moje powołanie. Dlatego udział w filmie Eggersa uważam za przywilej" – wyznała Kidman, którą aktualnie można oglądać w serialu HBO "Od nowa".

Akcja filmu rozgrywać się będzie w X wieku. Jego bohaterem jest nordycki książę, który pragnie zemsty po tym, jak jego ojciec stał się ofiarą zaplanowanego morderstwa.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 04.12.2020
GBP 4.957 złEUR 4.473 złUSD 3.676 złCHF 4.124 zł

Sport


Sport

Reklama