Menu

Gordon Ramsay w ogniu krytyki! "Czy to danie dla mrówek?"

Gordon Ramsay w ogniu krytyki! "Czy to danie dla mrówek?"
Za danie, którym nie dało się najeść, trzeba zapłacić... 120 funtów. (Fot. Getty Images)
Z trudem skrywaną złośliwością dziennik 'The Sun' opisał reakcję jednego z internautów na opublikowany przez znanego szefa kuchni post o jagnięcinie. Przyzwyczajony do pochlebstw i zachwytów Gordon Ramsay tym razem przeczytał coś, do czego najwyraźniej nie jest przyzwyczajony, a mianowicie prawdę na swój temat.
Reklama

Dumnie opisując danie z jagnięciny ze swojej nagrodzonej gwiazdką Michelin restauracji Petrus w Knightsbridge, Gordon napisał: "Herdwick jagnięcina, smardze, dziki czosnek, młody groszek, majeranek w @PetrusByGordonRamsay… po prostu oszałamiające!!".

Reakcje internautów były przewidywalne. Ale znalazł się ktoś, kto nie lubi iść tam, gdzie wszyscy i napisał: "Gdzie jest reszta?". A następnie dodał: "Poważnie myślałem, że to post z konta tiny food (miniaturowe jedzenie), które śledzę od początku". "Czy to talerz dla mrówek?" - pytano w kolejnym komentarzu.

Zarzut co do wielkości może wydać się nieistotny do momentu, gdy poznamy cenę za serwowaną porcję. A wynosi ona 120 funtów...

Ale może właśnie tak powstają wielkie fortuny. Przypomnijmy, że wartość majątku szefa kuchni jest szacowana na 190 milionów funtów.

Komentarze
 • Es
  4 maja, 11:24

  Placisz za tzw doswiadczenie, nie za koryto. Wybierz sie do Fat Duck, Heston kasuje £600 za drobne menu degustacyjne a bookingi na kilka miesiecy do przodu.

 • Mj
  4 maja, 15:52

  Przeciez 120£ to cena za menu degustacyjne a nie to jedno danie.
  Jagniecina to jedno z siedmiu dań w tym menu.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.05.2021
GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama