Menu

"Family Guy" promuje szczepienia przeciw Covid-19

"Family Guy" promuje szczepienia przeciw Covid-19
Bohaterowie "Family Guy" wyjaśniają działanie szczepionki na koronawirusaw w świeży i zabawny sposób. (Fot. Twitter/@FamilyGuyonFOX)
Na twitterowym profilu popularnej kreskówki pojawił się krótki odcinek specjalny, w którym Stewie i Brian tłumaczą, jak działa szczepionka. Aby to było zrozumiałe, niczym bohaterowie kreskówki 'Było sobie życie', podróżują do ciała Petera, by dowiedzieć się, jak obronić się przed wirusem. .
Reklama

"Family Guy" to amerykański animowany sitcom autorstwa Setha MacFarlane’a. Przedstawia on losy rodziny Griffinów. W odcinku specjalnym Stewie i Brian Griffinowie, czyli złośliwy niemowlak i uczłowieczony pies-alkoholik towarzyszą Peterowi (tytułowej, niezbyt rozgarniętej głowie rodziny) w gabinecie lekarskim, gdy ten zastanawia się, czy "głupia szczepionka" na Covid-19 ma jakikolwiek sens.

Lekarz próbuje edukować Petera i widzów, dlaczego jest ona tak istotna, ale fatalnie się do tego zabiera. Stewie i Brian kurczą się więc do rozmiarów mikrobów (trochę jak w innej kreskówce "Było sobie życie"), po czym wnikają do ciała Petera, by zbadać, o co w tym wszystkim chodzi.

W oświadczeniu dotyczącym tego odcinka, Lisa Sherman, prezes i dyrektor generalny Ad Council stwierdziła: "Ponieważ miliony Amerykanów wciąż nie są pewne, czy szczepić się przeciwko Covid-19, ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, abyśmy mieli takie mądre, pouczające i zabawne informacje, które zwiększą zaufanie do szczepionek. To nowe dzieło Setha MacFarlane'a i zespołu Family Guy przedstawia odbiorcom krytyczne informacje o szczepionkach w świeży i zabawny sposób, który z pewnością zainspiruje ludzi do podjęcia kolejnego kroku w celu spowolnienia pandemii".

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.10.2021
GBP 5.4395 złEUR 4.6018 złUSD 3.9502 złCHF 4.3054 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama