Menu

"Czarownica" powraca na ekrany i ponownie podbija box office

"Czarownica" powraca na ekrany i ponownie podbija box office
Produkcja Disneya odniosła komerycjny sukces. (Fot. Getty Images)
Po pięciu latach Angelina Jolie wróciła na ekrany jako siejąca postrach Czarownica. Choć weekend otwarcia zamknął się poniżej prognoz - 36 mln dol. wpływów w USA - film i tak z łatwością pokonał konkurencję m.in. doskonale przyjętego Jokera.
Reklama

Druga część filmu "Czarownica" weekend otwarcia zamknęła z zyskiem, w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na poziomie 36 mln dol. Choć nie jest to wynik jakiego oczekiwano - pierwsza część filmu uzyskała 69 mln dol. wpływów - "Czarownica 2" i tak z łatwością podbiła box office.

Jak wskazują statystyki, 56 proc. widzów stanowiły kobiety, z których około 50 proc. było w wieku poniżej 25 lat.

Maleficent: Mistress of Evil cieszy się sporą popularnością także w Wielkiej Brytanii. Na zdjęciu: Angelina Jolie na premierze filmu w Londynie. (Fot. Getty Images)

"Czarownica 2" to kontynuacja alternatywnej opowieści o Śpiącej Królewnie, w której bohaterką nie jest księżniczka Aurora, a Diabolina. Akcja filmu, która rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części, ukazuje bliżej relacje złotowłosej księżniczki Aurory i demonicznej czarownicy.

Na ekranie Angelinie Jolie ponownie towarzyszyła Elle Fanning, a także Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple i Lesley Manville. Do obsady dołączyli Michelle Pfeiffer, Ed Skrein i Chiwetel Ejiofor.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 10.08.2020
GBP 4.890 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.084 zł

Sport


Sport

Reklama